Gyvenimas

2019.12.12 12:19

Vokiečiams už Kalėdų puošmenas svarbiau klimato kaita: daugelis sutiktų atsisakyti šviečiančių dekoracijų

LRT.lt2019.12.12 12:19

Vos keletas mirgsinčių lempučių languose ir jokių šviečiančių Kalėdų Senelio figūrų pievelėje priešais namą? Vokietijos gyventojų apklausos duomenys rodo, jog dauguma vokiečių sutiktų apsvarstyti galimybę sumažinti šviečiančių kalėdinių dekoracijų skaičių, jei tai padėtų išspręsti klimato problemas, praneša naujienų agentūra DPA.

Naujienų agentūros DPA užsakytos ir rinkos tyrimų bendrovės „YouGov“ atliktos apklausos duomenimis, net 57 proc. apklaustų Vokietijos gyventojų sutiktų puoštis kuklesnėmis šviečiančiomis Kalėdų dekoracijomis arba ateityje pasistengtų visai be jų išsiversti.

Atsižvelgdami į klimato problemas, 11 proc. respondentų šiais metais nusprendė apsieiti be kalėdinių lempučių ir girliandų, o 10 proc. respondentų planuoja tai padaryti ateityje.

12 proc. apklaustų vokiečių dar šiemet nusiteikę sumažinti šviečiančių kalėdinių dekoracijų kiekį, o 23 proc. svarsto taip pasielgti per ateinančias Kalėdas.

Visgi net 35 proc. respondentų teigė neketinantys atsisakyti Kalėdų puošmenų. Nuomonės dėl to, ar apskritai pastatai ir gatvės Kalėdų laikotarpiu turėtų mažiau būti puošiami lemputėmis, išsiskyrė – už šią idėją ir prieš ją pasisakė po 44 proc. respondentų.

Net 79 proc. vokiečių patinka šviečiančios Kalėdų dekoracijos. Beveik 7 iš 10 apklaustųjų svarsto galimybę šiais metais namus papuošti šviečiančiomis girliandomis. Tačiau labai svarbu nepersistengti – 41 proc. respondentų mano, kad tokios dekoracijos dažnai būna neskoningos.