Naujienų srautas

Gyvenimas2019.12.12 17:41

„Maltiečių sriuba“ vaišinęs Valdas Adamkus: gražiausia, kas puošia šventes, – žvilgsnis į žmogiškumą

Ketvirtadienį „Maltiečių sriubos“ miestelis įsikūrė sostinės Katedros aikštėje. Čia apsilankė ir akcijos globėjas prezidentas Valdas Adamkus, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė bei akcijai neabejingi daugeliui puikiai pažįstami eterio veidai, raginę švenčių šurmulyje nepamesti gerumo.

Per Lietuvą keliaujanti senolių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ jau tapo gražia tradicija, kurios tikslas – surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių vienišų senelių globai ir maitinimui. Šiemet tikimasi surinkti 260 tūkst. Eur, nes 42 Lietuvos vietovėse maltiečiai globoja 2600 senolių – taigi kiekvienam jų bent po 100 Eur metams.

„Maltiečių sriubos“ miestelis įsikūrė prie pagrindinės šalies eglės Katedros aikšteje, kur susirinko būrys akciją palaikančių žmonių. Pats Kalėdų Senelis į aikštę atlydėjo pirmąją šalies ponią D. Nausėdienę, netrukus atvyko ir prezidentas V. Adamkus.

„Labai džiugu, kad „Maltiečių sriuba“ jau tapo neatskiriama mūsų švenčių dalimi. Kalėdos – nuoširdumui ir meilės artimam šventė. Mūsų dalyvavimas akcijoje yra atsisukimas, žvilgsnis į žmogiškumą, o tai gražiausias dalykas, puošiantis šventes.

Taip pat malonu, kad žiemos švenčių proga ši akcija išplito per visą šalį ir kad Lietuvos žmonės gali parodyti savo širdį, savo jautrumą tiems, kuriems labiausiai reikia. Linkiu, kad ši akcija ir toliau liktų tradicine mūsų Kalėdų dalimi“, – kalbėjo Maltos ordino pagalbos tarnybos garbės narys, akcijos „Maltiečių sriuba“ globėjas prezidentas V. Adamkus.

Pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė sakė, kad jai didžiulė garbė ir likimo dovana tęsti jo ekscelencijos V. Adamkaus ir jo žmonos Almos Adamkienės pradėtus darbus.

„Aš manau, kad visos tradicijos turinčios prasmingą pagrindą, tęsiasi ilgai. Tai, kad ši akcija tęsiasi jau 14 metų, rodo, jog maltiečių veikla nukreipta į prasmingą tikslą, – kalbėjo D. Nausėdienė. – Yra 2600 žmonių, kuriuos gali pasiekti ne tik šiltos sriubos dubenėlis, bet ir mūsų širdys, mintys, pastangos.“

Anot D. Nausėdienės, vienas dažniausiai jų šeimai užduodamų klausimų apie gerovės valstybę. „Visi ją supranta skirtingai. Jei paklausime, ką reiškia gerovė 2600 senolių, rasime tūkstančius atsakymų, kaip jiems padėti. Kiekvienas į šį tikslą galime ateiti skirtingais keliais, tad ir gerovės valstybės kūrimą suvokiame skirtingai, tačiau jos idėja dėl to nė kiek nepasikeičia. Šiandien mes visi pasitraukime nuo žodžių „aš“, „mano“, „man“ ir apglėbkime vienas kitą mintimis bei gerais darbais ir pasakykime, kad esame jėga ir tai padarysime“, – sakė pirmoji ponia.

Sveikindamas visus su nuostabiu švenčių laukimu Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas linkėjo, kad laikas iki švenčių būtų grįstas gerais darbais, prasmingomis mintimis: „O svarbiausia, kad tas „Maltiečių sriubos“ dubuo turėtų ir labai stiprią simbolinę reikšmę. Tai ne tik dubuo, tai ir pagalba, ir pokalbis, ir paslauga, ir globa.

Viso to labai reikia, tam, kad visi kartu galėtume sukurti gražesnę visuomenę ir kartu padėtume tiems, kam pagalbos reikia labiausiai. Kiekvienam linkiu patirti davimo džiaugsmą“, – sakė vicemeras.

Netrukus vyskupas Darius Trijonis palaimino maistą ir pakvietė pasivaišinti garuojančia sriuba. Maltiečių prijuostėmis pasipuošę prezidentas V. Adamkus ir D. Nausėdienė gavo pirmuosius simbolinius samčius, kuriais pradėjo akciją ir pavaišino pirmuosius svečius ir aukotojus.

Iš viso aikštėje garavo bent aštuonių rūšių sriubos – nuo burokėlių su žvėriena, mėsiškos kukulaičių, vegetariškos moliūgienės iki karališkų barščių.

Renginio taip pat nepraleido aktorius Giedrius Savickas, mitybos specialistė Vaida Kurpienė, ir, žinoma, Kalėdų Senelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi