Gyvenimas

2019.12.11 21:22

Lietuviai tradicijų neapleidžia: dosniai remia be finansavimo paliktus pėsčiųjų ir „Snaigės“ žygius

LRT.lt2019.12.11 21:22

Nors pėsčiųjų žygiai, baidarių raliai ir populiarieji kelis dešimtmečius organizuojami slidininkų žygiai „Snaigė“ šiemet liko be finansavimo, gerbėjai jų taip lengvai atsisakyti neketina. Jau kurį laiką renkama parama žygius organizuojančiam Vilniaus keliautojų klubui, pinigų paaukojo šimtai gyventojų.

Rinkti paramą neseniai paragino ir Danijoje gyvenanti Aušra Narbutaitė-Jorgensen. Mintis finansiškai prisidėti prie Vilniaus keliautojų klubo veiklų ir paraginti tai padaryti bičiulius, jai kilo po to kai lapkritį lankėsi Lietuvoje ir sužinojo apie klubą slegiančius sunkumus.

Pati ji ne sykį dalyvavo „Snaigės“ žygiuose, su Vilniaus keliautojų klubo pirmininku Algimantu Jucevičiumi keliavo į kalnus.

„Aš Algimantui Jucevičiui esu dėkinga už kalnus. Jis tiek daug žmonių išvežė į kalnus! Prieš daug metų dalyvaudavau ir „Snaigės“ žygiuose. Labai yra smagu šliuožti nužymėta trasa, kai padarytos vėžės. Labai gera, kai finiše laukia besišypsantis Algimantas Jucevičius“, – portalui LRT.lt sakė A. Narbutaitė-Jorgensen.

Vilniaus keliautojų klubo pirmininkas A. Jucevičius portalui LRT.lt teigė, kad visada žiūri tik į priekį, o renginiai tikrai vyks – su parama ar be jos.

„Mūsų svarbiausias tikslas – kad dalyvautų šeimos, vaikai, taip pat tikslas ir pažintinis, ne tik sportinis, sveikatingumo. Iki šiol nepraleidome nė vieno sekmadienio“, – tikino A. Jucevičius ir pridūrė, kad pėsčiųjų žygis vyks ir šį sekmadienį. Gruodžio 15 d. nuo 12. 20 val. kviečiama pasivaikščioti po Kairėnų ir Šilėnų miškus.

Pasak A. Jucevičiaus, keliautojų klubą iki šiol parėmė šimtai žmonių, prisideda ir įmonės. Tačiau tikslios gautos paramos sumos pasakyti jis kol kas negali. Tiesa, vien parama aktyvūs žygeiviai apsiriboti neketina ir tikisi finansavimą savo veikloms gauti kitais metais.

LRT.lt primena, kad daugiau nei du dešimtmečius rėmusi Keliautojų sąjungos rengiamus sveikatingumo užsiėmimus visuomenei, valstybė šiemet jiems neskyrė nė cento. Populiarūs renginiai, kaip „Snaigės“ ir „Šeimos“ žygiai, baidarių raliai, žygiai į kalnus, sutraukiantys tūkstančius šalies gyventojų, esą neatitinka naujojo Sporto rėmimo fondo reikalavimų.

Anksčiau Kūno kultūros ir sporto ir rėmimo fondas Keliautojų sąjungos organizuojamiems sveikatingumo renginiams kasmet skirdavo apie 30 tūkst. eurų, kartais ir daugiau. Šiemet, pradėjus lėšas skirstyti per naująjį Sporto rėmimo fondą, paaiškėjo, kad sąjungos vykdoma veikla nebeatitinka numatyto finansavimo modelio.

Keliautojų sąjunga yra „Sportas visiems“ asociacijos narė. Iš asociacijai priklausančių 19 organizacijų tik 3 buvo skirtas finansavimas per Sporto rėmimo fondą. Likusiems pasiūlyta ieškotis rėmėjų patiems. Minėtų 30 tūkst. eurų sumos, anot A. Jucevičiaus, sąjungos veiklai pakakdavo.