Gyvenimas

2019.12.09 13:26

Artėjant Kalėdoms Lenkijoje išdygo imbierinių sausainių miestelis, net kursuoja traukinukas

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.09 13:26

Pietų Lenkijoje esantis miestelis sugalvojo, kaip šventiniu laikotarpiu pritraukti daugiau turistų – atidarė išties įspūdingą ekspozicija – didžiulį imbierinių sausainių miestelį. Jam pastatyti prireikė 30-mties žmonių ir daugiau kaip tonos tešlos.

Pietų Lenkijoje esančiame Glivicės miestelyje vaizdas beveik kaip iš brolių grimų pasakos, apsilankiusiųjų teigimu čia tiesiog kvepia Kalėdomis. Šventiniu laikotarpiu tai verta dėmesio vieta, be to, dėmesys detalėms čia išskirtinis. Tai ne tik imbieriniai nameliai, bet ir veikiantis kalėdinis traukinukas.

„Mūsų imbierinių sausainių miestelis – tikras didmiestis. Yra bažnyčia, karališkieji rūmai, pilis, 237 namai, tarp kurių važinėja šokolado traukinys ir sveikina visus žmogeliukus. Norint sukurti toki modelį reikia daugiau kaip tonos imbierinių sausainių tešlos, šimto kilogramų medaus, 30-ties kilogramų prieskonių ir cukraus pudros ir per 300 kiaušinių“, – sakė Miniatiūrų muziejaus vadovė Paulina Zagorska.

Žinios. Pietų Lenkijos gyvenvietė turistus traukia didžiuliu imbierinių sausainių miesteliu

80 kv. m. užimantis eksponatas atrodo išties įspūdingai ir sukuria puikią Kalėdinę atmosferą. Pastangų tam prireikia tikrai nemažai.

„Mūsų modeliuotojai viską darė rankomis. Pavyzdžiui, pilis padaryta iš 3500 plytų, kiekvieną iš jų reikėjo išpjauti iš didžiulio imbierinės duonos gabalo ir vėliau sudėti į pilį. Maždaug apie 30 žmonių kūrė šį modelį“, – sakė P. Zagorska.

Lenkija praėjusiais metasi buvo 19-ta pagal lankomumą šalis pasaulyje. Tikėtina, kad būtent tokios iniciatyvos ir ekspozicijos padeda pritraukti daugiau turistų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt