Naujienų srautas

Gyvenimas2019.12.09 15:25

Pasidairykite, kaip Kalėdoms ruošiasi Europos miestai

LRT.lt 2019.12.09 15:25

Nenumaldomai artėjant žiemos šventėms, Europos miestus užlieja kalėdinių mugių kvapai ir eglučių girliandų šviesa. Lietuva džiaugiasi, jog Vilniaus eglė antrus metus iš eilės sulaukia pasaulio žiniasklaidos dėmesio ir pripažinimo, tačiau ne mažiau įspūdingai atrodo ir kitus miestus aplankiusi kalėdinė pasaka.

Kaimyninė Lenkija sostinės žaliaskarę įžiebė Varšuvos senamiestyje. Miesto gyventojų bei svečių akį džiugins ne tik skoningai papuošta aukso ir mėlyna spalvomis suspindusi eglė, bet ir netoliese šurmuliuojanti kalėdinė mugė.

Kaip ir kasmet, tikra Kalėdų pasaka virto Kalėdinėmis mugėmis garsėjanti Vokietija. Kalėdinė mugė Frankfurte vilioja karšto vyno, bulvinių blynų, keptų bulvių ir kitais kvapais, varpelių muzika ir Kalėdų giesmėmis, spalvingomis dovanėlių mugėmis, karuselėmis ir girliandų švieselių jūra.

Vokietijos mieste Konstance Kalėdų mugė suspindo šalia vandens. Kalėdų dvasios medžiotojų laukia ir uoste prisišvartavęs ryškiaspalvis Kalėdų laivas.

Vokietijai nenusileidžia ir Austrija, Kalėdų pasaką sukūrusi šalies sostinėje Vienoje. Ten akį traukia ne žaislais išdabintos Kalėdų eglutės, o spalvotomis girliandomis išpuošti medžiai.

Didelėmis Kalėdų mugėmis garsėja ir Praha. Čekijos sostinė vilioja ryškiaspalve žaliaskare, jaukiais gardumynų ir kalėdinių suvenyrų kioskeliais ir apie artėjančias šventes pranešančiais beskambančiais bažnyčios varpais.

Atėnuose švenčių laukimą pradėjo eglės įžiebimo ceremonijoje giedojęs vaikų choras.

Artėjančios Jėzaus gimimo dienos proga žaliaskarę Vatikano aikštės viduryje įžiebė ir popiežius Pranciškus. Tradiciją puošti eglę priešais Šv. Petro baziliką dar 1985 m. įvedė popiežius Jonas Paulius II-asis.

Įspūdingo dydžio – 22 metrų – eglė išdygo ir Romoje. Italijos sostinės žaliaskarė suspindo aukso spalvos lemputėmis. Prie eglutės apsilankę vaikai turi galimybę susitikti su Kalėdų seneliu, kuriam gali patikėti slapčiausias savo svajones.

Stilizuota raudonų akcentų Kalėdų eglė išdygo ir Milane, garsiosios gotikinės Duomo katedros pašonėje. Be abejonės, turistų mėgiamo miesto Kalėdų eglutė taps „instagramerių“ traukos tašku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi