Gyvenimas

2019.12.06 18:33

Pasvalietės mezgė visus metus – iš 2020 porų kojinių pagaminta eglė pretenduoja tapti rekordine

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.06 18:33

Pasvalietės meta iššūkį didžiųjų miestų Kalėdų eglėms – savąją jos sudėliojo iš 2020-ties vilnonių kojinių, kurias mezgė visus metus. Ši eglė pretenduoja patekti ir į Lietuvos rekordų knygą.

Kol moterys pagal raštus atrinkinėjo kojines savo eglei, vyrai kalė karkasą. Darbo turėjo visi, o labiausiai devynios pasvalietės, dar per praėjusias Kalėdas nusprendusios, kad jų eglutė bus pati šilčiausia pasaulyje.

„Apžiūrėjau Vilniaus ir Panevėžio egles, Širvintuose buvom. Visur tos pačios, o mūsiškė – iš vilnos, pasaulyje nėra dar tokios sugalvotos“, – džiaugiasi idėjos autorė Violeta Židonienė.
Eglutę kūrusios moterys sakė visus metus iš rankų nepaleidusios virbalų. Pavyzdžiui, aštuoniasdešimtmetė pasvalietė numezgė net 370 kojinių porų. O visoms 2020-čiai porų prireikė 300 kilogramų siūlų.

Pasvalietės patikino, kad ne tik savo miestą taip norinčios išgarsinti, bet ir atkreipti dėmesį į lietuvišką produktą.

Pasvalyje tokiai eglutei neatsirado tinkamos vietos, tad ji pastatyta Panevėžyje. Aukštaitijos sostinėje esą ir žmonių daugiau tokią neįprastą eglę pamatys.

Beje, šis kūrinys pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą kaip kitokios Kalėdų eglės idėja ir kaip daugiausiai vienoje vietoje sukabintų vilnonių kojinių. Ar ši eglė bus ne tik kalėdinė, bet ir rekordinė, paaiškės tik atlikus reikiamas procedūras.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 20.33 min.).

Žinios. Kitą savaitę ugniagesiai žada surengti įspėjamąjį streiką
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt