Gyvenimas

2019.12.06 13:32

Internete vėl pasipylė pašaipos iš Oslo Londonui padovanotos Kalėdų eglės

LRT.lt2019.12.06 13:32

Britams ir vėl neįtiko norvegų padovanota eglutė. Pernai aukštą, bet ploną Kalėdų medį jie buvo praminę agurku, o šiųmetį jau pravardžiuoja plinkančiu.

Olsas Londonui Kalėdų eglutę dovanoja kasmet nuo 1947-ųjų. Tai – padėka už britų pagalbą Antrojo pasaulinio karo metais.

Šiemet į Trafalgaro aikštę atgabenta žaliaskarė yra 21 metro aukščio, tačiau gana siaura, o šakos retos. Nors britai į eglutę žiūrėjo skeptiškai nuo pat jos atsiradimo aikštėje, buvo ir tokių, kurie vylėsi, kad situaciją išgelbės žaisliukai ir girliandos.

Vis dėlto, ketvirtadienį vakare įžiebta eglutė, net sutviskusi melsvai žalsvomis švieselėmis, gyventojų nuomonės nepakeitė. Britai eglutę vadina liūdna, plinkančia, vyrai šaiposi, kad net jų barzdos yra tankesnės, o vienas turistas iš Norvegijos net sakė, kad šalyje tikrai turi gražesnių eglių, rašoma BBC.

Eglutės įžiebimo ceremonijoje dalyvavo ir Oslo merė Marianne Borgen. Ji sakė, kad nors žmonės ir tikisi Kalėdų eglės kaip ir Disnėjaus filmų, ši yra tikras medis iš tikro miško, rašoma „The Forbes“.

„Manau, kad medis yra nuostabus ir tamsoje apšviečia Londoną. Tai, kad žmonės apie jį turi daug įvairių nuomonių, reiškia, jog jiems rūpi ir jie seka tradicijas“, – sakė M. Borgen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt