Naujienų srautas

Gyvenimas2019.12.06 11:28

Kaip papuošti šventinį stalą, kad dėmesio jam pavydėtų net Kalėdų eglė

LRT.lt 2019.12.06 11:28

Pirkti naujų indų ar staltiesių kiekvienais metais tikrai nebūtina, galima panaudoti jau turimus daiktus – yra kelios gudrybės, kurios padės, kad Kalėdos atrodytų kitaip nei pernai, rašoma pranešime žiniasklaidai. Interjero dizaineriai dalijasi šešiomis idėjomis kiekvienam skoniui.

„Ikea“ interjero dizainerė Vaiva Klezienė primena, kad šventinei nuotaikai namuose sukurti užtenka papuošti tris objektus – Kalėdų eglę, langus ir šventinį stalą. Vis tik ji pastebi, kad nors prie pastarojo susirenka visa šeima, dėmesio jam neretai tenka mažiausiai. Svarbiausia, ką reikėtų atminti šiemet nusprendus artimuosius juo nustebinti – stalo dekoracijos ir spalvos turėtų papildyti kalėdinės eglutės ir namų puošmenas.

„Pagrindiniai atributai puošiant šventinį stalą, yra stalo tekstilė, indai ir dekoracijos. Tekstilė nėra tik šventinė staltiesė – servetėlės, stalo takeliai ir kilimėliai suteikia puošnumo ir jaukumo. Na, o ant eglutės kabinami žaisliukai bei šviečiančios girliandos taip pat drąsiai gali ant jo atsidurti. Vienodi papuošimai suteiks kambariui vientisumo ir dermės“, – sako V. Klezienė.

Dizainerė teigia, kad visai nebūtina kasmet iš naujo pirkti kalėdinių dekoracijų ir indų. Kaip pagrindą ji siūlo naudoti mėgstamus tuos pačius, bendrą vaizdą atnaujinant keliais esminiais akcentais iš šių metų kalėdinių kolekcijų. Tai padės sutaupyti ir kartu būti ramiems, kad Kalėdos atrodys kitaip nei pernai.

Galvojantiems, kaip ant stalo sutalpinti papuošimus ir maistą, V. Klezienė pataria pasitelkti virtuvinius vėžimėlius. Ant jų galima laikyti patiekalus arba daiktus, kurių nereikės visą vakarą, pavyzdžiui, arbatinuką, puodelius, desertus. Taip sutaupysite vietos ant stalo, jis neatrodys perkrautas, o vėžimėlį bet kada galėsite pastumti, kur tuo metu patogiausia.

1 idėja. Itin kalėdinis raudonos ir baltos derinys

„Raudona ir balta – klasikinis Kalėdomis alsuojantis derinys. Šių spalvų duetas šventiniam stalui suteiks ryškumo ir džiaugsmingumo. Pagrindiniai akcentai jam sukurti – raudona staltiesė, o jos fone – tradiciniai, porceliano baltumo indai, žvakidės, žvakės. Tokį stalą pagyvins ir džiaugsmingą šventinę nuotaiką suteiks raudonai ir baltai marginti stalo takeliai bei tokių pat spalvų tekstilinės servetėlės“, – sako V. Klezienė.

Ne mažiau svarbus akcentas – žaluma. Ji pagyvins šį stalą, o amžinai žali dirbtinių augalų vainikai, girliandos ir puokštės nepakitusia išvaizda džiugins net ir praėjus šventėms. Tiesa, dizainerė atkreipia dėmesį, kad tokio stiliaus šventinis stalas geriausiai atrodys šviesaus interjero namuose.

2 idėja. Įkvėpta gamtos

Gamtos mylėtojai, norintys, kad jų švenčių stalas alsuotų natūralumu, įkvėpimo semtis gali būtent ten. Esminiai atributai čia – natūralios medžiagos: lininio audinio tekstilė, iš natūralių medžiagų nupinti stalo kilimėliai bei gamtą ir vandenį primenančios spalvos.

„Tokio stalo dekoravimui puikiai tiks gamtos elementai. Puokštės iš eglių šakų, kankorėžiai gali papildyti tekstilę, bendras vaizdas atrodys gyvai ir natūraliai. Jaukumo suteiks tos pačios spalvos, tačiau senų su naujais indų derinimas tarpusavyje. Bendrą vaizdą suvienodinti galima pasirinkus vienodas didelės lėkštes arba padėklus, kaip pagrindą, ant kurio bus laikomi kiti indai kiekvienam valgytojui“, – sako dizainerė.

3 idėja. Modernus Kalėdų stalas

Originali, minimalistinė stalo puošyba itin derės modernaus stiliaus namuose. Pagrindinis jo akcentas – gausybė LED žvakių, kuriančių romantišką ir ramią atmosferą. Na o tarp jų ant baltos staltiesės išsiraičiusi eglišakių girlianda, apjuosta dar ir šviečiančia – sukurs kalėdinę nuotaiką.

„LED žvakės – puiki alternatyva tikroms. Jos skleidžia jaukią ir akiai malonią šviesą, yra visiškai saugios ir tekainuoja kelis eurus. Indai šiuo atveju turėtų būti taip pat modernaus stiliaus ir šviesių, prie staltiesės derančių spalvų. Svarbų vaidmenį kuria ir baltai žalios servetėlės, pagyvinančios bendrą vaizdą ir suteikiančios jam jaukumo“, – sako dizainerė.

4 idėja. Šių metų tendencija – sniego spindesys

Modernaus interjero stiliaus namuose, kuriuose vyrauja balta, pilka ar juoda spalvos, itin derės sniegu spindinti stalo puošyba. Tai – šių metų Kalėdų tendencija. Šalčio, sniego ir spindesio efektą ant šventinio stalo sukurti padės visų mėlynų atspalvių ir baltos spalvos deriniai, stikliniai indai, blizgios dekoracijos ir krištolo skaidrumo papuošimai.

„Balta staltiesė su ant jos patiestais mėlynais stalo takeliais ir atitinkamai tokių pat spalvų lėkščių derinys – itin gražiai kontrastuoja tarpusavyje. Tuo tarpu pagrindinis stalo akcentas gali būti per visą ilgį nusidriekusi dirbtinių augalų girlianda, gausiai dekoruota mėlynais, baltais ir sidabriniais žaisliukais, kaip sniegas žėrinčiais nuo šalia išdėliotų krištolo skaidrumo, šviečiančių dekoracijų“, – sako interjero specialistė.

Ji priduria, kad jei namuose vis tik vyrauja šilti atspalviai, prie stalo derančios šaltos spalvos įnešti kambaryje galima atnaujinus tekstilę, atitinkamai priderinus eglutės papuošimus.

5 idėja. Tradicinio stiliaus šventės

Namuose, apstatytuose tradicinio stiliaus baldais, kur neretai vyrauja tamsios spalvos, atitinkamai turėtų būti priderintas ir šventinis stalas. Norintiems padengti tokio stiliaus stalą savo šventėms, dizainerė mini tris raktinius akcentus: sodrios spalvos, auksinės dekoracijos bei saikingi raudonos spalvos akcentai.

„Dengdami stalą, derinkite miško žalią su purpurine, pilka ar tamsiai mėlyna. Kad būtų dar jaukiau, kėdžių atlošus paminkštinkite natūraliais ar dažytais avikailiais – jie šią žiemą itin madingi. Sustiprinti šventinę dvasią galima derinant tradicines dekoracijas su moderniomis. Senovinės stiklo taurės gražiai atrodys šalia šiuolaikiško dizaino indų ir stalo įrankių, o tradicines žvakes puikiai papildys stikliniai gaubtai su LED lempučių girliandomis“, – pataria V. Klezienė.

Anot jos, tokio stiliaus šventinis stalas gali būti skoningai priderintas ir modernaus stiliaus namuose. Tokiu atveju reikėtų rinktis daugiau atitinkamo stiliaus indų.

6 idėja. Ir Kalėdoms, ir Naujųjų išvakarėms

Auksas – kaip jokia kita šventinę nuotaiką sukurianti spalva. Jo dermė su juoda – moderni ir elegancija dvelkianti klasika. Toks pasirinkimas itin derės moderniame, kontrastingame interjere.

„Norintiems, kad jų šventinis stalas spindėtų auksu, ir kartu išlaikyti skoningą bei lengvą kompoziciją, stalo kilimėlius gali pakeisti auksiniais padėklais, susišaukiančiais su kitomis auksinėmis dekoracijomis.

Prie jų dera juodi modernaus stiliaus indai. Dar vienas čia tinkantis dekoravimo sprendimas – lėkštės, dekoruotos stikliniais gaubtais ir eglutėmis arba vardo kortelėmis jų viduje“, – sako interjero specialistė. Ji priduria, kad jei pats stalas yra tamsios spalvos, staltiesę atstos vos kelis eurus kainuojantys stalo takeliai, jam suteikiantys papildomos elegancijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi