Gyvenimas

2019.12.06 21:01

Vilniaus oro uoste išdygusi eglė iš draudžiamų vežti daiktų primena apie keliavimo taisykles

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2019.12.06 21:01

Tarptautiniame Vilniaus oro uoste sutvisko originalumu išsiskirianti Kalėdų eglutė, sukurta apsaugos darbuotojų iš keleivių surinktų lėktuvu draudžiamų gabenti daiktų. Anot oro uosto saugos ir saugumo departamento direktoriaus Vido Kšano, ši neeilinė šventinė dekoracija – puiki proga prisiminti oro uoste galiojančias taisyklės.

Idėja prieš artėjančias Kalėdas papuošti neįprastą eglutę kilo Vilniaus oro uosto Aviacijos saugumo departamento darbuotojams, kurie ir sukonstravo žaliaskarę iš keleivių daiktų, kuriuos jiems buvo uždrausta skraidinti lėktuvu.

„Ši eglutė pagaminta iš peilių, šovinių tūtelių, žirklių, įvairių ginklų ar kitų draudžiamų daiktų imitacijų. Savo archyve turime labai platų spektrą pavyzdžių“, – iš žmonių surinktus lėktuvu draudžiamus gabenti daiktus portalui LRT.lt vardija V. Kšanas.

Anot jo, dėmesį atkreipianti originali Kalėdų dekoracija gali tapti puikia proga prisiminti oro uoste galiojančias taisykles. „Idėja buvo šią eglutę sukurti labiau vidiniam kolegų ratui, tačiau, tikime, kad ją jau spėjo pamatyti nemažai ir prieš aviacijos saugumo patikrą laukiančių keleivių. Tai puiki proga prisiminti, kad oro uoste galioja griežtesnės taisyklės bagažui“, – sako V. Kšanas.

Oro uosto saugos ir saugumo departamento direktorius tikina, jog iš draudžiamų gabenti aštrių ir pavojingų daiktų pagaminta eglutė pavojaus keliaujantiems tikrai nekelia, – ją saugo aviacijos saugumo specialistai.

Paklaustas, kokius draustinus daiktus dažniausiai vežasi keleiviai, V. Kšanas sako, kad jie – patys įvairiausi: nuo maisto iki sveikatai ar saugumui pavojų keliančių daiktų. „Dažniausiai keliautojai vežasi dujų balionėlius, tačiau jų negalima vežti nei rankiniame, nei registruotame bagaže. Dažnai pasitaiko aštrių daiktų, peilių su ilgesnėmis geležtėmis ar net visokių ginklų imitacijų, kurios taip pat negali būti gabenamos pro oro uostą.

Tačiau reikėtų suprasti, jog mes daiktų nekonfiskuojame. Draudžiamus gabenti daiktus visada pirmiausia rekomenduojame palikti saugojimui arba atiduoti lydintiems asmenims. Tik tokiu atveju, jei keleivis neturi galimybių draudžiamo daikto palikti dar prieš patikrą, jis atsiduria mūsų specialistų rankose. Taip pat visuose trijuose Lietuvos oro uostuose yra sudaryta galimybė žmonėms maisto produktus ne išmesti, o atiduoti „Maisto bankui“, – pasakoja V. Kšanas.

Gera žinia ta, kad vis dažniau keliaujantys lietuviai tampa sąmoningesni ir oro uosto taisykles pažeidžia vis rečiau, sako V. Kšanas. „Oro uostai labai daug informacijos pateikia savo puslapiuose, apie tai nuolat edukuojame visuomenę. Viena iš puikių priemonių tai daryti ir yra ši netradicinė Kalėdinė eglutė. Beje, pastebime, jog visiškai neatsakingų ar nepasidomėjusių (neleistinų daiktų gabenimu – LRT.lt) keleivių skaičiai mažėja“, – tikina V. Kšanas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt