Gyvenimas

2019.12.05 14:52

Vilniuje esantis žalias namas traukte traukia jaunimą. Kas ten vyksta?

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.05 14:52

Tarp aukštų gyvenamųjų namų Vilniuje, Antakalnyje, įsispraudęs žalias medinis namas šiais metais pasitiko jau aštuntąjį sezoną. Jame vyksta įdomių dalykų.

Čia dažniausia buriasi jaunuoliai. Dalijasi ne tik emocijomis bei išgyvenimais, bet ir žiniomis.

„Tai yra tokia tikrai unikali vieta, kur jaunimas gali atėjęs pasijusti, pirmiausia, kaip namuose. Nes tai yra senas namas, turintis savo charizmą ir savo kažkokias paslaptis. Tai jauki vieta, kur atėję jauni žmonės gali tiesiog gerti arbatą, yra muzikos kambarys – sėsti prie pianino, pasiimti gitarą groti, yra rožinis kambarys, kuriame vyksta pokalbiai“, – sako „Žalianamio“ vadovė Aušra Lasauskaitė.

Savityra ir meditacija ketvirtadienį, dainų rašymas pirmadienį, gyvūnų totemų šokis antradienį, žongliravimas penktadienį – tai tik dalis veiklų „Žalianamyje“.

„Atviri jaunimo centrai tuo ir pasižymi, kad pirmiausia jie turi atliepti jaunimo poreikius. Tai reiškia, kad tos veiklos kyla iš kažkokio tai jaunuolio, jaunuolės poreikio. Jeigu jis domisi joga, pasiūlo vesti pamokas ir tai tampa labai reguliaria veikla. Tai tampa tradicija, kiekvieną trečiadienį šita salytė yra nuklota kilimėliais. Kiek kilimėlių yra – tiek ir dalyvių. Kai kas ir nebetelpa“, – sako A. Lasauskaitė.

„Žalianamio“ lankytoja Sonija sako, kad kiekvieną kartą, kai atsitinka kažkas nelabai gero, ateina čia su mintimi, kad ras atsakymus į visus klausimus, ras ramybę, atsipalaiduos, o kai atsitinka kažkas gero – ateina pasidalinti tuo su kitais.

Centre lankosi jaunuoliai nuo 14 iki 29-erių metų. Jaunimo darbuotojos jiems padeda ne tik pasirinkti širdžiai mielą veiklą, bet ir konsultuoja karjeros klausimais. Paaugliams labiausiai rūpi kuo daugiau išbandyti, studentai kartais abejoja savo pasirinkimu.

„O jei kalbame apie vyresnius – tai man čia pati įdomiausia amžiaus grupė, nes tai dažnai būna žmonės, kurie jau baigę mokslus, dažnai jie net turi prestižinius darbus su labai gerais atlyginimais, bet ateina su noru kažką keisti. Nes supranta, kad yra nelaimingi“, – sako jaunimo darbuotoja Gintarė Joteikaitė.

Drąsesni jaunuoliai čia gali ir patys vesti pamokas. Vienas tokių – Vilius. „Žalianamyje“ jis lankosi jau ketverius metus, anksčiau bendraamžius mokė groti gitara, dabar padeda geriau pažinti akrojogą.

Per mėnesį Atviro jaunimo centro slenkstį pirmą kartą peržengia iki trijų šimtų naujokų, o per sezoną sulaukiama daugiau nei septynių tūkstančių lankytojų.

Išsamiau – Arnetos Matuzevičiūtės reportaže:

Labas rytas, Lietuva I d. Tarp aukštų gyvenamųjų – žalias medinis namelis: atvirame centre jaunuoliai ir ieško atsakymų, ir jais dalinasi
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt