Gyvenimas

2019.12.07 20:48

Algirdas Toliatas: rasti santarvę su savimi užtrunka tiek pat ilgai, kiek ir ją prarasti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.07 20:48

„Svarbiausi dalykai yra matomi širdimi, tai yra jie yra nematomi. Širdis pasako, kas yra tikra, o kas ne. Jeigu šitos akies nėra širdyje, tai dalykus kaip ir matome, bet nepilnai“, – sako Policijos vyriausiasis kapelionas, kunigas Algirdas Toliatas.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs A. Toliatas pristatė naujas savo knygas, viena iš jų – „Dievo vaikų planeta“, skirta vaikams.

Rašyti knygą vaikams A. Toliatui sekėsi sunkiausiai, sakė, kad ją ruošė apie trejus metus: „Kalbėti su vaikais paprastai kalba nėra lengva.“

Kitais metais planuojama išleisti tokią pat knygą, parašytą brailio raštu ir pritaikytą neregiams.

Knygoje moralo nėra, joje – tik gyvenimas, sako A. Toliatas. Rašoma apie nesusikalbėjimus ir kaip būtų galima susikalbėti, nes, pasak A. Toliato, nesusipratimai yra neišvengiami.

„Nuolat kažkur kažko neišgirdome, nesupratome. Bet kaip rasti kelią į supratimą? Tam reikia supergalių, apie kurias ir rašoma knygoje“, – sako A. Toliatas.

Kita A. Toliato knyga – „Ramybė tau“. Pasak kunigo, tiek pat ilgai užtrunka rasti santarvę su savimi, kiek ir ją prarasti.

„Dažnai esame skubėjime, lėkime, perdegime, o norėtume išgerti stebuklingų piliulių arba sukalbėti ypatingą maldą ir staiga prisikelti kaip feniksas iš pelenų. Bet iš tiesų ta ramybė yra mumyse, kažkur giliai ir ją reikia išgirsti“, – sako A. Toliatas ir priduria, kad ją išgirdus, kelionė tęsiasi toliau.

Labas rytas, Lietuva II d. Algirdas Toliatas skirs knygą vaikams brailio raštu: jie patys sau karaliai ir kūrėjai

„Atrasti ramybę savyje nereiškia, kad viskas, dabar sėdi ramus kaip belgas. Kaip tik, tu tampi socialiai atsakingas, tu matai, girdi, diskutuoji, kovoji už tiesą, teisingumą, gerus dalykus, neprarasdamas tos dermės savyje“, – kalba A. Toliatas.

Beje, jis įsitikinęs, kad mes patys iš savęs ir atimame tą vidinę ramybę ir laimę.

„Niekas kitas mūsų taip nenuskriaudžia, kaip kartais mes patys. Išsikeliame sau labai didelius lūkesčius. Mes galime turėti labai daug ir jaustis nelaimingi. Bet galime turėti labai mažai, ir jeigu mokėsime džiaugtis tais dalykais, dėkoti, tai net ir su labai mažai mes galime būti labai turtingi. Yra filosofo posakis: „Laimingas, kuris gali iš auksinių indų valgyti lyg iš molinių. Bet dar laimingesnis tas, kuris gali valgyti iš molinių lyg iš auksinių.“ Tad jei mes savo kasdienybę, net savo nepasisekimus sugebėtume naudoti kaip auksinius indus, tikrai ateitų ta ramybė.

Plius yra ramybė, kuri ateina iš aukščiau. Tai irgi yra didžiulis neišnaudotas resursas, kuris yra šalia, bet dažnai juo nepanaudojame. Plaukiame lyg irklais per vandenyną, nors iš tikrųjų turime bures“, – kalbėjo A. Toliatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt