Naujienų srautas

Gyvenimas2019.12.04 21:56

Senjorės sugalvojo neįprastą būdą kaip prisidurti – perdirba senus gaminius

Anykščių senjorės sugalvojo neįprastą būdą ne tik kaip prisidurti prie pensijos, bet ir kaip apsaugoti gamtą. Moterys perdirba senus tekstilės gaminius. Šie jų rankose virsta naujais apdarais ar rankdarbiais. 

Kol mieste dar nėra tekstilės atliekoms skirtų konteinerių, Anykščių senjorės pačios ėmėsi iniciatyvos švarinti miestą. Moterys surenka nedėvimus drabužius, juos paverčia naujais, ar kuria įvairius rankdarbius.

„Tiesiog skauda širdį, kai pasižiūri konteineriuose mėtosi daiktai“, – pasakoja Anykščių rajono gyventoja Emilija Luščiauskienė.

„Išardau, kur nesusidėvėję geri siūlai, ir panaudoju. Padarau kojines arba šlepetės ir dar iš kokių skiaučių gabaliukų kokį žiurstą pasiūnu“, – sako kita gyventoja Ona Pipinienė.

Moterys pastebi, kad pastaruoju metu ir labdaros organizacijoms dovanojami drabužiai būna itin prastos kokybės, todėl norėdamos, kad žmogus gautų iš ties gerus apdarus, juos perdaro. Tarkim senas vyriškas megztinis virsta sijonu, rankšluostis – visai kitu daiktu.

Moterys ne tik prikelia daiktus naujam gyvenimui, bet iš to dar ir užsidirba. Nors ir nedaug, bet už gautas lėšas jau įsigijo dėvėtą siuvimo mašiną, kitą dalį skyrė ekskursijoms.

Šiuo metu moterys intensyviai ruošiasi didžiosioms metų šventėms, mat tikisi savo perdirbtus tekstilės gaminius parduoti Kalėdinėse mugėse. Nors pripažįsta, kad lietuviai nelabai juos vertina, tad kai kuriuos rankdarbius siunčia į užsienį giminaičiams, kurie padeda parduoti.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Panorama. NATO 70-metis: Rusija pirmąkart įvardinta kaip grėsmė, Nausėda viršūnių susitikimą vadina fantastišku
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi