Gyvenimas

2019.12.07 08:26

Kai kurie šunys taip pamėgo sporto klubą, kad net nenori nulipti nuo treniruoklių

LRT.lt2019.12.07 08:26

Ar galite įsivaizduoti sporto klubą, kuriame ant elektrinio bėgimo takelio treniruojasi šuo? Tokių klubų atsiranda ir pas mus. Sportas šuniui, kaip ir žmogui, padeda geriau jaustis, turėti tvirtesniu raumenis ir nepriaugti viršsvorio, sako šunų sporto klubo įkūrėjas Simonas Damašius.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, daugeliui žmonių, kurie laiko vienus ar kitus augintinius, atrodo, kad jų gyvenimas yra labai paprastas: miegoti, valgyti, šiek tiek pažaisti ir suteikti mums džiaugsmo.

Tačiau turime nepamiršti, kad augintiniai nėra tik mūsų džiaugsmo patenkinimas, tai – gyvas organizmas, kuriam taip pat reikia visokeriopos priežiūros. Šunų sporte svarbu stiprinti raumenis bei išleisti visą perteklinę energiją, taip keturkojai gali išlaikyti gerą sveikatą visą savo gyvenimą.

Sportuojant kartu, tiek šuo, tiek šeimininkas mokosi pažinti vienas kitą, šuo ima reaguoti į šeimininko balsą bei kūno kalbą, taip pat tampa paklusnesnis.

Pirmojo šunų sporto klubo Lietuvoje „Doggy gym“ savininkas S. Damašius papasakojo, kaip atsirado jo sporto klubas keturkojams.

– Kas jus paskatino atidaryti pirmąjį šunų sporto klubą Lietuvoje?

– Su žmona turime keturis šunis: du Jorkšyro terjerai ir du bulterjerai. Bulterjerai pas mus yra parodiniai šunys, todėl norėjau, kad jie atrodytų kuo sportiškesni.

Pats sportuoju, tad norėjau, kad ir šunys būtų sportiški, nes tik nuo pasivaikščiojimų šuo nesutvirtės. Pradėjau ieškoti, ar yra tokių sporto klubų Lietuvoje. Kadangi nieko neradau, nusprendėme atidaryti savo.

– Kokie užsiėmimai vyksta Jūsų šunų sporto klube?

– Pas mus šunų šeimininkai patys pasirenka, ko jų augintiniams reikia. Vieni atvedami savo malonumui, kiti dėl parodinės eisenos pagerinimo. Kiti nori, kad šuo sulieknėtų ir priaugtų raumenų. Yra augintinių, kurie ruošiami šunų jėgos sportui. Sporto inventoriaus pasirinkimas platus: elektriniai bėgimo takeliai, savaeigiai bėgimo takeliai, lipimas į sieną, svorių tempimas.

– Kokią naudą jie teikia augintiniui bei jo šeimininkams?

– Sportas šunims kaip ir žmogui: geresnė savijauta, tvirtesni raumenys, geresnė ištvermė, nekankina viršsvoris. Treniruočių metu šeimininkai praleidžia laiką kartu, skatindami ir pagirdami savo augintinį. Tačiau yra ir tokių šunų, kuriems nereikia jokių paskatinimų – jie tiesiog jaučia malonumą sportuodami.

– Ar yra kokios atskiros šunų grupės, kurioms itin rekomenduojama lankytis tokiuose sporto klubuose?

– Šunų neskirstau į grupes, kad kažkuriems daugiau ar mažiau reikėtų sportuoti. Viskas priklauso nuo šeimininkų požiūrio į sportą.

– Su kokiais sunkumais tenka susidurti šunims sporto metu ir jums pačiam kaip šunų treneriui?

– Pradžioje visada sunkiausia pripratinti šunį prie bėgimo takelių. Būna, kad tenka užtrukti ir keturias treniruotes, nes visas pratinimas vyksta skanėstų pagalba. Kai šuo supranta, kad tai malonumas, užtenka atsistoti prie bėgimo takelio ir šuo pats užlipa. Tai tikriausiai pats pratinimas ir yra sunkiausia dalis, nes viską darome per teigiamas emocijas šuniui.

– Papasakokite kokį vieną trumpą linksmą įvykį, kuris nutiko treniruojant šunis?

– Net nežinau, nes linksmų nutikimų pasitaiko dažnai. Linksmesni gal tokie įvykiai, kad šunims duodant pailsėti po treniruotės ant savaeigio bėgimo takelio, man atsitraukus šunys vėl lipa ant jo, o man tada tenka bėgti stabdyti takelį, kad šuo nuo jo nenuvažiuotų. Arba man atsisėdus ant bėgimo takelio šuo užlipa ir nustuminėja mane nuo jo.

– Kokį lietuvių požiūrį pastebite mūsų visuomenėje apie tokio pobūdžio veiklą (nes Lietuvoje kol kas tai nauja)?

– Kadangi toks sporto klubas kol kas pirmas Lietuvoje, tai girdžiu visokių nuomonių. Daug kas giria, bet ir daug tokių, kurie sako: „Eik dvi valandas pasivaikščioti su šunimi ir tiek.“ Tokiems visada atsakau: „Yra žmonės, kurie vaikšto dvi valandas, ir yra žmonės, kurie dvi valandas sportuoja sporto salėje.“

Kaip auginsime savo augintinius – ar vesime juos į sporto salę, ar tiesiog pasivaikščiosime – renkamės mes patys, tačiau turime nepamiršti pasirūpinti jais taip, kaip galime labiausiai. Nors šunys ir nemoka kalbėti, tačiau jie mums bus dėkingi širdyje, rodydami savo meilę ir ištikimybę.

Informacija paruošta Klaudijos Benosenko iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.