Gyvenimas

2019.12.03 21:27

Klaipėdiečiai pažadą ištesėjo – narai devynių metrų gylyje ir vėl papuošė Kalėdų eglę

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.03 21:27

Klaipėdos baseino darbuotojai ištesėjo praėjusią žiemą duotą pažadą ir įžiebė giliausiai po vandeniu Lietuvoje esančią eglutę. Narai blizgučiais ir žaisliukais papuoštą eglę panardino į devynių metrų gylį. Beje, šiemet nardymo šachtoje bus galima išvysti ne tik pūpsančią žaliaskarę, bet ir įrengtą Kalėdų senelio rezidenciją.

Klaipėdos baseine esanti devynių metrų gylio nardymo šachta – vienintelė tokia gili Baltijos šalyse. Žaisliukais ir blizgučiais papuoštą dirbtinę eglutę po vandeniu panardino profesionalūs narai.

Kadangi po vandeniu panardinta eglutė ir jos dekoracijos kyla į vandens paviršių, narams ir eglės puošėjų komandai reikėjo galvoti specialų įtvirtinimą, kad žaliaskarė gražiai stovėtų.

„Sudėtingiausia buvo išdėstyti svorius. Labai svarbu, kad eglė skęstų ir stabiliai stovėtų, bet tą svorį reikia parinkti taip, kad eglutė atrodytų kuo natūraliau, nebūtų sukritusi“, – LRT TELEVIZIJOS Naujienų tarnybai sakė Klaipėdos baseino nardymo instruktorius Vilius Vainora.

Panorama. NATO viršūnių susitikime Nausėda ketina neleisti švelninti Rusijos grėsmės deklaracijoje ir atnaujinti gynybos planus, blokuojamus Turkijos

Pirmą kartą eglutę po vandeniu Klaipėdos baseine narai panardino praėjusią žiemą. Tąkart jie užsiminė, jog tai galėtų tapti gražia kasmetine tradicija.

Panašu, jog duotą pažadą Klaipėdos baseino darbuotojai ištesėjo su kaupu – šiemet po vandeniu ne tik „įžiebė“ Kalėdų eglę, bet ir įrengė visą Kalėdų senelio rezidenciją, joje pastatė patogų krėslą ir pilną dovanų maišą.

Drąsiausieji galės išbandyti giliausią nardymo šachtą, nusifotografuoti po vandeniu ir rasti dovanų, o kai kuriems galbūt net pasiseks sutikti Kalėdų senelį-narą.

LRT.lt primena, jog pagrindinę miesto eglę Klaipėdai šiemet padovanojo Stepanovų šeima. Į Teatro aikštę su policijos palyda atvežta soduose netoli Klaipėdos ne vieną dešimtmetį augusi eglė buvo įžiebta šeštadienį.