Naujienų srautas

Gyvenimas2019.12.15 12:19

Lengvai pagaminamas kvapnus purškiklis namus užlies šventiniu aromatu

Artėjant Kalėdoms, imame galvoti ne tik apie dovanas, bet ir namų jaukumą, prie kurio prisideda ir namuose sklandantis kvapas. „Namų kvapas – vienas iš eterinių aliejų panaudojimo būdų“, – sako natūralios kosmetikos ir parfumerijos kūrėja Rūta Špakauskienė ir dalijasi lengvai pagaminamo šventinio namų kvapo receptu.

Purškiamam namų kvapui reikės:

Buteliuko su purškikliu

Vandens

24 lašų eterinio kardamonų aliejaus

12 lašų eterinio apelsinų aliejaus

6 lašų eterinio gvazdikėlių pumpurų aliejaus

6 lašų eterinio kininių cinamonų aliejaus

Eterinių aliejų tirpiklio (nebūtinai)

Anot R. Špakauskienės, eterinių aliejų tirpiklis nėra būtinas. Jis reikalingas nebent tada, jei aliejų purškiklį norėsime naudoti ant odos, baldų ar patalynės,– tam, kad kvapas nepaliktų dėmių. Jei kvėpinsime tik orą, pasigamintą purškiklį pakaks tiesiog gerai suplakti.

„Apelsinų kvapas primena Kalėdas, nes būtent prieš žiemos šventes nuimamas jų derlius. Gvazdikėlių pumpurų eterinio aliejaus kvapas – intensyvus, net gali priminti stomatologo kabinetą ar prieskonių parduotuvę, o patekęs ant odos – šildyti“, – prieskoninių eterinių aliejų savybes vardija R. Špakauskienė.

Kvapnų purškiklį pasigaminti nesunku – tereikia atitinkamą eterinių aliejų kiekį sumaišyti su vandeniu, skystį gerai suplakti ir mėgautis kvapniu, šventes primenančiu namų oru.

Namų kvapo gaminimo būdas – įraše

Jaukus šventinis aromatas namuose: kaip turėtų kvepėti Kalėdos?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi