Gyvenimas

2019.12.02 10:26

Rumšiškėse įsikurs vienintelis Lietuvoje advento miestelis

LRT.lt2019.12.02 10:26

Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia drauge kurti naują tradiciją ir atvykti į Rumšiškių miestelį gruodžio 7 ir 14 d., 12-16 val. praleisti Advento popietę kiek neįprastai nuolat bėgančiam šiuolaikiniam žmogui – be blizgučių ir didžiulio šurmulio, tačiau ne mažiau įdomiai, prasmingai ir turiningai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tradiciškai Adventas – ramybės ir susikaupimo metas, laukiant vienos didžiausių metų šventės, šv. Kalėdų. Visgi šiais laikais Adventas tampa ne mažiau triukšmingu nei pačios šv. Kalėdos ir daugeliui šis laikotarpis asocijuojasi su nuolatiniu lėkimu, siekiu nupirkti gausybę dovanų ir ilgomis eilėmis prekybos centruose.

Muziejus siekia atliepti šiuolaikinio žmogaus norą stabtelėti, atsipalaiduoti ir pajusti ramią, nostalgišką šventinę nuotaiką, tad kviečia atvykti į adventinį miestelį. Fone skambant iš patefono sklindančiai šventinei muzikai, galėsite rinktis tarp įvairiausių adventinių veiklų – kūčiukų kepimo, tradicinių meduolių dekoravimo, natūralaus vaško žvakių liejimo, senovinių popierinių atviručių užrašymo bei siuntimo, važinėjimosi žirgų traukiamu vežimu bei daugybės kitų staigmenų!

Visas veiklas bus galima išbandyti ir įsitraukti į jas patiems bei pakalbinti jas demonstruojančius meistrus, kurie mielai pasidalins sukauptais žinių lobynais.

Šis adventinis miestelis įkvėptas tradicinių prieššventinių saldaturgių ir yra naujas tokio tipo renginys muziejuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.