Gyvenimas

2019.12.08 21:58

Kokių tik kalėdinių sausainių nėra – nuo sniego gniūžčių iki sausainių tinginukams

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.08 21:58

Kalėdiniai sausainiai nebūtinai yra meduoliai, pasaulyje yra daugybė pačių įvairiausių receptų, LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako tinklaraštininkė ir knygų autorė Renata Ničajienė. Ji surado per dvidešimt skirtingų sausainių rūšių, kepamų skirtinguose pasaulio kampeliuose.

„Tarkime, tradiciniai meduoliai kepami su medumi ir prieskoniais, tačiau skandinavai meduolius kepa be medaus – vietoje jo naudoja auksaspalvį sirupą ar melasą. Be visų naudojamų prieskonių, jie į meduolius beria žiupsnelį juodųjų pipirų ir kardamono, kuris yra dažnai naudojamas skandinavų kalėdiniams kepiniams“, – pasakoja R. Ničajienė.

Sausainiai „Speculaas“ šventiniu laikotarpiu yra labai populiarūs Belgijoje ir Olandijoje, o kepami naudojant įvairias formeles, pasakoja tinklaraštininkė, šiuos sausainius juokais vadinanti tinginukų sausainiais. „Kadangi juos kepame naudodami formeles, galime nebesirūpinti dekoru“, – šypsosi ji.

Kiek sudėtingiau iškepti tradicinius suomiškus sausainius, nes jie gaminami iš sviestinės tešlos, kuri nėra labai paklusi, o sausainius reikia išlankstyti ir įdaryti džiovintų slyvų įdaru. O štai Italijos mieste Sienoje labai populiarūs sausainėliai kepami be miltų. Austrijoje mėgstama kepti sausainius su dviem formelėmis, o JAV per Kalėdas kepa sausainius, vadinamus „sniego gniūžtėmis“.

Plačiau apie skirtingose šalyse populiarius sausainius – vaizdo įraše:

„Labas rytas, Lietuva“ švenčia 32-ąjį gimtadienį! Šventiniai meduoliai, Eglės Daugėlaitės prisiminimai ir dovanos Kauno praeiviams