Naujienų srautas

Gyvenimas2019.11.29 21:42

Rokiškis perduoda kultūros sostinės titulą Trakams: įžiebta tautodailininkų puošta eglė

Rokiškyje – iškilminga kultūros sostinės uždarymo ceremonija, per kurią šis titulas perduotas Trakams. 

Lietuvos vyriausiasis senelis Kalėda su palyda miesto aikštėje įžiebė Kalėdų eglę. Šiemet ją miestui padovanojo vietos gyventojai.

Šiemet atsisakyta pompastikos ir nuspręsta leisti kuo daugiau prisidėti patiems žmonėms. Kadangi kiti metai paskelbti tautodailės, tad eglę puošė ir vietos tautodailininkai.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, rokiškėnus ir miesto svečius visą savaitgalį kvies šalia eglutės įsikūręs Kalėdų miestelis ir mugė, kur bus galima jaukiai pasišildyti, paragauti karštų blynų ir atsigerti šildančio granatų gėrimo.

Šiemet pirmą kartą Rokiškyje į žiemos kelionę taip pat išriedės kalėdinis traukinukas, tris dienas šventiškai kelionei kviesiantis ne tik vaikus. Traukinukas kursuos maršrutu Juozo Keliuočio viešoji biblioteka – Tyzenhauzų alėja – Dvaro vartai – Juozo Keliuočio viešoji biblioteka.

Daugiau nei dešimtmetį, nuo 2008-ųjų, siekiant plėtoti kultūrą ir meną regionuose, kasmet Kultūros sostine išrenkamas vis kitas šalies miestas. 2019-aisiais šis titulas atiteko Rokiškiui – šia proga čia visus metus vyko gausybė renginių. Kiekvienas mėnuo kvietė miestelėnus ir svečius į vis kitus kultūros vingius – teatro, šokio, muziejininkystės, dailės, etnokultūros, vizualiųjų menų, dvarų kultūros, muzikos ir literatūros.

Žiūrėkite reportaže nuo 35.26 min.:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi