Gyvenimas

2019.11.29 18:38

Panevėžys – pirmasis miestas Lietuvoje, įžiebęs Kalėdų eglę

jp.lt, LRT.lt2019.11.29 18:38

Panevėžys, jau nebe pirmą kartą iš didžiųjų šalies miestų, pirmieji paskelbė Kalėdinio laikotarpio pradžią – Laisvės aikštės prieigose šalia miesto įkūrėjo Aleksandro paminklo – nušvito pagrindinė miesto eglė.

Jau ketvirtus metus miestą papuošė iš metalinių konstrukcijų ir gyvų eglės šakų pagaminta žaliaskarė, o jos žiburiuojančios ir sidabrinės šviesos panevėžiečius kvietė džiaugtis pačia svarbiausia metų švente. Šiųmetės šventės šaukinys: „Pakuždėk norą“.

Kuždėjo norus

Šiais metais šventė prasidėjo nuo eglės įžiebimo, o kai žaliaskarė sužybsėjo šviesomis, panevėžiečiai sulaukė ir ledo skulptūros atidarymo šou, mugės, nykštukų kūrybinių dirbtuvių, galėjo mėgautis smaližių cukrainės gardėsiais. Įžiebimo šventę vainikavo spalvingi fejerverkai.

Koncertavo šiemetis Lietuvos atstovas „Eurovizijos“ konkurse Jurijus Veklenko ir į gimtąjį miestą su savo kūryba grįžęs Leon Somov.

Kalėdos – stebuklų metas. Mažą, jaukų stebuklą miestui sukūrė ir Panevėžio eglė. Tereikėjo sugalvoti norą ir jį pakuždėti į specialų „piltuvėlį” – ir norą išgirdusi žaliaskarė nušvisdavo tūkstančiais papildomų šviesų.

Papuošė origamiais

Viešųjų pirkimų konkursą Kalėdų puošmenoms įrengti laimėjo bendrovė „Lumidėja“ ir pasistengė, kad šventė būtų išraiškinga, suteikianti vietos susikaupimui, nuotaikai ir dvasingumui išreikšti.

Miestas pasipuošė origami gervėmis, o japonų legendą liudija, kad žmogus, kuris išlanksto tūkstantį origami gervių, gali sugalvoti vieną norą, kuris būtinai išsipildys. Šie netradiciniai sprendiniai pabrėžė Panevėžio išskirtinumą, technologinį pažangumą.

Kalėdų nuotaika ir eglė panevėžiečius džiugins ilgai – du mėnesius, iki kitų metų vasario mėnesio.