Gyvenimas

2019.11.29 16:04

Pirmųjų Kalėdų pradžią prezidentūroje paskelbęs Nausėda kvietė įveikti baimes

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2019.11.29 16:04

Prezidentūroje jau pakvipo Kalėdomis – pirmųjų savo Kalėdų pradžią penktadienį paskelbė pirmąją šalies Kalėdų eglutę įžiebęs šalies vadovas Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene.

Į Eglutės įžiebimo ceremoniją atėjęs šalies vadovas G. Nausėda sveikinosi su į prezidentūros Baltąją salę sugūžėjusiu gausiu būriu vaikų. Šie tiesė prezidentui rankas ir drąsiai sveikinosi bei aplodismentais pasitiko renginio vedėjus.

Šie ceremoniją pradėjo ragindami vaikus įveikti baimes. Paklausti, ko labiausiai bijo, mažieji prezidentūros svečiai ėmė vardinti, – vorų, liūtų, ryklių, gyvačių, tamsos. G. Nausėda prisipažino, kad bijo kai ko kito. „Aš truputį bijau aukščio. Bet pažadu, kad kitais metais pasistengsiu kažkaip įveikti savo baimę“, – renginyje kalbėjo šalies prezidentas, baimes įveikti paraginęs ir vaikus.

Renginio vedėjai paprašė vaikų sunerti delnus, labai tyliai į juos susakyti savo baimes ir pradėti delnus trinti vienas į kitą. „Jei stipriai trinate, turėtumėte pajusti, kaip baimės po truputį virsta šiluma“, – stebuklus vaikams rodė renginio vedėjas. Visiems vienu metu papūtus iš delnų sklindančią šilumą į eglutę, ji ėmė ir stebuklingai sutvisko bei nušvietė prezidentūros Baltąją salę.

„Ko mes labiausiai laukiame?“, – klausė į susirinkusius vaikus kreipęsis prezidentas. „Kalėdų“, – vienbalsiai atšovė vaikai. „Teisingai. O kai jos ateina, ko tą rytą laukiame?“, – klausė G. Nausėda. „Dovanų“, – šaukė vaikai.

„Taip, kaip dovanas, galima atverti ir jūsų širdutes. Esate draugiški, linksmi, tikri, nuostabūs vaikai“, – mažuosius gyrė prezidentas. Prezidentui paklausus, ar vaikai per metus yra padarę kažką negero, šie neslėpė – vieni susipyko su mama, kiti – su draugu, bet dauguma buvo labai geri. G. Nausėda palinkėjo, kad šios Kalėdos vaikams atneštų ne tik dovanų, bet ir parodytų, kokią gerą širdį jie turi.

Prezidentui antrino ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. „Mes visi, maži ir dideli, esame svajokliai. Aš labai noriu, kad dabar visi stipriai susikauptumėte ir pagalvotumėte apie tai, kokią didelę svajonę turite. Pridėkite ranką prie širdies ir pagalvokite, tik niekam nesakykit. Aš suskaičiuosiu iki trijų, o tada paleiskime savo svajonę aukštai į dangų, kad ji skrietų ir išsipildytų. Tegu svajonės pildosi. Būkite laimingi“, – vaikus sveikino D. Nausėdienė.

Po jos linkėjimų, prezidentūros Baltojoje salėje buvo oficialiai pripažinta žiemos švenčių laukimo pradžia.

Po ceremonijos vaikų laukė gardumynai – prezidentūrą užliejo torto ir mandarinų kvapas. Prezidentas G. Nausėda ir pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė šnekučiavosi su vaikais ir neskubėdami pozavo fotoaparatų objektyvams.

Paklaustas, kaip švenčia Kalėdas, prezidentas pasakojo, kad gražiausias metų šventes sutinka artimųjų rate. „Mano Kalėdos visada būna šeimoje, nepamenu, kad būtų buvę kitaip“, – žurnalistams sakė šalies vadovas. Jam antrino ir D. Nausėdienė, tikinanti, jog žiemos švenčių neįsivaizduoja be šypsenų ir meilės. Beje, paklaustas, ar dovanų per Kalėdas gaus ir jų augintinis, vardu Grikis, prezidentas patikino, jog šeimos šuo dovanų gauna ne tik per Kalėdas.

Pagrindinė šalies eglė bus įžiebta šeštadienį, lapkričio 30-ąją, 19 val. Vilniuje, Katedros aikštėje. Ta proga įvyks ir šventinis koncertas, kuriame dainuos Saulius Prūsaitis, „Biplan“, Jurijus Veklenko ir kiti. Vilniuje šventiniu laikotarpiu įsikurs šventiniai miesteliai, važinės Kalėdų traukinukas, Lukiškių aikštėje veiks čiuožykla.

Vienas ryškiausių švenčių akcentų – jau tradicija tapusi 3D kalėdinė pasaka – nuo gruodžio 25-osios iki 29-osios ant Katedros didžiosios sienos ryškiausiomis spalvomis nušvis pasaka „Sniego karalienė“.

Kaip portalui LRT.lt sakė sostinės meras Remigijus Šimašius, šiemet Vilnius pristatomas kaip vieta, kurią turėtų rinktis norintys išvysti gražiausią Europos Kalėdų eglę. „Jei kurį laiką atrodė, kad Kalėdos Vilniuje yra tiesiog niūrios ir šaltos, tai mūsų sostinė tapo vieta, kurią renkasi norintys pajausti kalėdinę nuotaiką. Pastaraisiais metais gruodį sostinėje apsilanko daugiau turistų ir jie iš čia išvyksta laimingi, nes jų lūkesčiai buvo pateisinti.

Kadangi kasmet sulaukiame teigiamų atsiliepimų, kiekvieną kartą turime pranokti patys save. Todėl šventę čia kuria talentingi, svetingi ir draugiški žmonės. Stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos“, – pasakojo meras.

Prezidentūroje – kalėdinės nuotaikos: Gitano Nausėdos darbovietėje suspindo pirmoji eglutė

Šeštadienį žaliaskarė bus įžiebta ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir kituose šalies miestuose.

Prezidentūros Kalėdų eglės įžiebimo ceremonijos akimirkos – galerijoje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.