Gyvenimas

2019.11.28 17:33

Turbomoteris iš Kauno – sveikatos pavyzdys ir triskart jaunesniems

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.11.28 17:33

Kodėl Lukrecija Augustaitytė vadinama turbomoterimi? Senjorų amžiaus kaunietė yra sveikatos pavyzdys ne tik perpus, bet ir triskart jaunesniems.

Nė dienos be sporto ir taip jau daug metų. Kaunietė Lukrecija Augustaitytė kartais pavadinama turbomoterimi, o stiprybės ir sveikatos pavyzdžiu tampa ne tik perpus, bet ir triskart jaunesniems.

Sveikuolė veda seminarus, stovyklas, dalyvauja žygiuose, maudosi eketėje ir nuolatos keliauja po visą Lietuvą. Prisipažįsta – ten jai būna taip gera ir įdomu, kad laikas tirpsta, emocijos valdo ir nebepavyksta laikytis numatytų grafikų. Tik žvelgia ji į viską su šypsena ir teigia – esame pernelyg surimtėję.

„Mums tikrai reikia grįžti į tą nerūpestingą amžių, į vaikystę nesibaiminant, kad suvaikėsime. Nesuvaikėsime tikrai. Mano stovyklose užduotis būna, ne kad tu padarytum daugiau atsispaudimų, o kad tavo siela nudžiugtų“, – sako Lukrecija.

Jei gali tu, tai ir aš – laikosi šio principo Lukrecija, pati norinti kituose sužadinti smalsumą ir norą patirti. Ar kartais pačiai tingisi? Sako – esanti jau sugadinta ir tai, kas nesveika, jos nė kiek nevilioja.

„Preinant pro kepamus šašlykus mano nosies šnervės nesukruta, bet pamačius gražių dilgėlių krūmą, man pradeda bėgti seilės“, – sako Lukrecija.

Lukrecija daug metų dirbo trenere universitete, o sportuoti, juokiasi, turbūt pradėjo dar mamos pilve. Vaikystėje daug bėgo lėkė, ropštėsi ir į medžius, ir per tvoras, vėliau žaidė futbolą šalies moterų rinktinėje.

Jaunystėje, sako, atrodo, kad gali labai daug, o su amžiumi ateina gilesnių ir prasmingesnių dalykų noras. Sveikuolišku gyvenimo būdu moteris susidomėjo prieš kiek daugiau nei 20 metų, baigusi aktyviai sportuoti.

Neslepia – sveikuoliai pirmiausia patraukė tuo, kad maudosi jūroje net ir šaltą žiemą. Dabar Lukrecija ne tik maudosi, bet ir kopia į kalnus. Kalnai buvo jos jaunystės svajonė, kurią išpildė išėjusi į pensiją. Todėl šiandien sveikuolė ragina kitus nebijoti svajoti ir amžius tam – ne kliūtis.

Dar viena iš Lukrecijos taisyklių – džiaugtis. Tai tinka ir kalbant apie mitybą. O čia, įsitikinusi ji, būtinas saikas.

„Pasakysiu žemaitiškai – reikia nustoti ėsti. Būna, pavalgai, esi sotus, bet akys nori“, – sako Lukrecija.

Sveikuolė atsižvelgia į maisto derinamumo taisykles ir jau seniai nenaudoja cukraus. Bet svečiams jo pasiūlo, kartu patiekdama ir alternatyvą – medų.

Šalia fizinio aktyvumo ir mitybos kaip dar vieną sveiko gyvenimo būdo dalį Lukrecija pamini socialinę sveikatą, tarpusavio bendravimą.

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže:

Turbomoterimi vadinama kaunietė Lukrecija Augustaitytė: sveikam gyvenimo būdui amžius – ne kliūtis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.