Naujienų srautas

Gyvenimas2019.11.28 14:01

Garsus Japonijos sušių restoranas išbrauktas iš „Michelin“ sąrašo, nes į jį nebeįmanoma patekti

LRT.lt 2019.11.28 14:01

Nors laikomas vienu geriausių sušių restoranų Japonijoje, restoranų biblija „Michelin“ jame lankytis nerekomenduoja. Nesusipratimą aiškina ir aprašo CNN.

Tokijo restoranas „Sukiyabashi Jiro“ – tikra legenda. Ir ne vien dėl to, kad jame gaminami aukščiausios kokybės sušiai – 2011 m. apie restoraną buvo susuktas dokumentinis filmas „Jiro Dreams of Sushi“ („Jiro svajoja apie sušį“), atnešęs šefui Jiro Ono tarptautinę šlovę.

Tačiau naujausiame Tokijo „Michelin“ restoranų gide nebeliko rekomendacijos apsilankyti Ono restorane. Ir ne dėl to, kad būtų suprastėjusi jame siūlomo maisto kokybė, tiesiog paprastam žmogui gauti staliuką ten beveik neįmanoma.

„Pripažįstame, paprasti žmonės negali rezervuoti staliuko restorane „Sukiyabashi Jiro“, todėl jis nebepatenka į mūsų vertinimo sritį, – savo pranešime teigia „Michelin“ atstovas. – „Michelin“ laikosi principo pristatyti restoranus, į kuriuos užsukti gali kiekvienas.“

Dešimties sėdimų vietų restoranas, buvęs pirmuoju tris „Michelin“ žvaigždutes gavusiu sušių restoranu pasaulyje, garsėja tuo, kad į jį labai sunku pakliūti. Žvaigždėms ir valstybių vadovams fotografuojantis garsiajame restorane, jo populiarumas tik dar labiau auga.

2014 m. plačiai nuskambėjo buvusio JAV prezidento Baracko Obamos pietūs šiame restorane su Japonijos ministru pirmininku Shinzo Abe. B. Obama tąkart sakė, kad tokių gardžių sušių dar nebuvo ragavęs.

Daugelis staliukų aukščiausios klasės restoranuose rezervuojami nuolatiniams lankytojams ar šefo draugams, nepaliekant laisvų vietų atsitiktiniams praeiviams. Kai kurie geriausi restoranai užsieniečių rezervacijas priima tik iš prabangių viešbučių konsjeržų.

Žinutė anglų kalba restorano tinklalapyje taip pat įspėja, kad gauti čia staliuką gali būti sudėtinga.

Rašoma: „Šiuo metu susiduriame su tam tikrais sunkumais, rezervuojant staliukus, todėl atsiprašome gerbiamų lankytojų už sukeltus nepatogumus. Kadangi savo restorane vienu metu galime aptarnauti tik 10 lankytojų, tikėtina, kad panaši situacija tęsis ilgiau. Taip pat prašome atkreipti dėmesį į tai, kad negalėsime priimti rezervacijų telefonu, kol nebus pranešta kitaip.“

J. Ono, kuriam šiuo metu jau 94, vis dar dirba savo vardo restorane, tačiau jam jau talkina vyresnysis sūnus.

Žinia apie sušių restorano pašalinimą iš „Michelin“ sąrašo – ne vienintelis kontraversiškas su garsiuoju gidu susijęs pranešimas šį mėnesį.

Praėjusią savaitę Seulo šefas Eo Yun-gwon paskalbė apie ketinimą paduoti „Michelin“ į teismą už tai, kad jo restoranas „Ristorante Eo“ buvo įtrauktas į minėta gidą.

Šefo teigimu, bendrovė šį restoraną įrašė, nepaisydama jo valios. Eo pateikė skundą Pietų Korėjoje, su nuoroda į šalyje galiojantį įstatymą dėl viešo įžeidimo.

„Michelin“ restoranų gidas yra žiauri sistema. Tai yra žiauriausias išbandymas pasaulyje. Ji verčia restoranų šefus visus metus sunkiai dirbti, laukiant patikrinimo [ir] nežinant, kada jis įvyks,“ – vyras aiškino CNN.

Tuo tarpu prancūzų šefo Marco Veyrat ieškinys prieš „Michelin“ bus pradėtas nagrinėti šią savaitę Nantero mieste. Šiame ieškinyje teigiama, kad dėl nesusipratimo su suflė jo restoranas neteko vienos iš trijų „Michelin“ žvaigždučių, o šefui tai sukėlė įtampą ir depresiją.

„Michelin“ garsėja paslaptingumu, ypatingai kalbant apie restoranų vertinimo kriterijus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi