Gyvenimas

2019.11.27 16:55

Tituluotas šokėjas Edgaras Kerpė: esu tas, kuris kalba per šokį

LRT.lt2019.11.27 16:55

Kasmet vis daugiau dalyvių sulaukiantis muzikinių vaizdo klipų konkursas KLIPVID skelbia startą. Kokių netikėtų sprendimų sulauksime, smalsu ne tik muzikos gerbėjams, bet ir jos kūrėjams. O apie tai, kaip muziką gali praturtini šokis, pasakoja KLIPVID įvaizdiniame klipe nusifilmavęs tituluotas hiphopo šokėjas Edgaras Kerpė.

„Šokėjas prisitaiko prie tam tikros muzikos, nes jeigu nedraugausi su muzika, tai nebus jokio ryšio. Šokėjas ją gali perteikti emociškai, pagal charakterį – jeigu muzika staigi, labai aiškūs akcentai, tai ir šokėjas šoks staigiai ir akcentuos muzikos garsus. Mes, šokėjai, esame tie, kurie kalbame per šokį ir atspindime juo visą muziką“, – portalui LRT.lt sakė E. Kerpė.

Šokėjui ne sykį teko filmuotis įvairių Lietuvos atlikėjų muzikiniuose vaizdo klipuose. E. Kerpė sako, kad šokis šiuo metu užima didžiausią jo gyvenimo dalį: „Tai man yra kaip saviraiškos priemonė, kaip darbas, dažnai tenka vesti seminarus, teisėjauti, statyti choreografijas kitiems, tai tikrai dienos be šokių neapsieinu.”

Filmavimasis KLIPVID klipe E. Kerpei taip pat tapo nemenku, bet smagiu iššūkiu: „Sunku buvo daug kartų kartoti tam tikrus kadrus, susinchronizuoti visas šviesas, muziką, kamerą. Buvo tikrai ką veikti ir tam tikrus kadrus buvo reikalų pagauti, bet galiausiai viskas pavyko.”

Šiemet muzikinių vaizdo klipų konkurso KLIPVID nugalėtojų laukia 6 500 eurų prizinis fondas.

Nuo lapkričio 27 d. iki 2020 m. sausio 8 dienos (imtinai) muzikinių klipų kūrėjai bei atlikėjai kviečiami teikti paraiškas tinklalapyje http://klipvid.lrt.lt/. Šiais metais muzikiniai klipai gali pretenduoti į „Geriausio vaizdo klipo“, „Geriausio režisieriaus“, „Publikos simpatijos“, „Geriausios kinematografijos“, „Geriausios koncepcijos“ nominacijas.

Dalyviai konkursui turi pateikti iki 2019 m. sausio 8 dienos niekur nepublikuotą, konkurso taisykles atitinkantį muzikinį vaizdo klipą.

Konkurse dalyvaujantys vaizdo klipai bus publikuojami tinklalapyje http://klipvid.lrt.lt. Nuo 2020 m. sausio 15 d. iki vasario 12 d. vyks komisijos ir portalo lankytojų balsavimas.

Nugalėtojus geriausio metų vaizdo klipo, geriausio režisieriaus, geriausios kinematografijos ir geriausios koncepcijos nominacijose rinks profesionalų komisija. Publikos simpatijos prizo laimėtoją nulems portalo LRT.lt lankytojų balsai.

Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti vasario mėnesio pabaigoje KLIPVID apdovanojimų ceremonijoje.

Klipo filmavimo užkulisiai – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.