Gyvenimas

2019.11.27 12:43

Į kosminę Kauno Kalėdų eglę bus galima įeiti, ant kamieno – žinia brailio raštu

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS, LRT.lt2019.11.27 12:43

Kaunas Kalėdas ir Naujuosius metus šiemet švęs paslaptingoje planetoje Mažojo princo motyvais su kosmine tema papuošta kalėdine eglute. Šiuo metu Rotušės aikštėje ir ant eglutės montuojamos įvairiaspalvės, abstrakčių formų dekoracijos, padarytos iš perdirbtų pernykštei eglei naudotų šiaudelių.

Prie eglutės dekoracijų du su puse mėnesio dirbo daugiau kaip 20 žmonių. Eglišakiai miesto eglei atvežti aštuoniais sunkvežimiais, Rotušės aikštėje nušvis apie trys kilometrai girliandų.

Aikštės papuošimai rankomis pagaminti iš spalvotos plėvelės, kuria virto pernykščiai plastikiniai šiaudeliai.

„Technologija yra gana sudėtinga: kiekvienas žiuželis yra padarytas rankomis“, – sakė eglutės autorė Jolanta Šmidtienė.

Kritikos dėl plastiko naudojimo pernai sulaukę autoriai pabrėžia, jog šie perdirbti žaisliukai po švenčių vėl atsidurs plastiko perdirbimo įmonėje ir virs kitais gaminiais.

Šiemet Kauno eglutė išsiskirs savo spalvingumu, į jos vidų bus galima įeiti, čia ant kamieno bus užrašyta ir žinia brailio raštu.

„Įėjus į eglutę labai stipriai veikia kvapas, nuotaika, bet dar bus ir tekstas ir tai, ką matome, parašyta brailio raštu ant kamieno“, – sakė J. Šmidtienė.

Kvies į eglutės įžiebimo bei Naujųjų metų šventę

Rotušės aikštėje šį šeštadienį vyks eglutės įžiebimo šventė: renginyje koncertuos žinomi atlikėjai, bus fejeverkai, žadama, jog šventėje pasirodys ir Kalėdų senelis, atvyksiantis neįprastu ir įspūdingu būdu. Šventė bus tiesiogiai transliuojama per LRT TELEVIZIJĄ.

Nuo gruodžio 1 dienos iki sausio 6 Rotušės aikštėje veiks kalėdinis miestelis: jame vyks edukacinės veiklos ir kalėdinė mugė, bus galima įsigyti meduolių, saldumynų, pasišildyti kava, arbata ar vyno gėrimu, taip pat pasimokyti gaminti papuošalus, kalėdines dekoracijas, taip pat veiks Kalėdų senelio rezidencija.

„Bus galima užeiti pasikalbėti su Kalėdų seneliu, jo pagalbininkais, drauge išgerti arbatos, parašyti laišką draugui“, – pasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Nomeda Prevelienė.

Septyniuose nameliuose bus prekiaujama maistu: saldainiais, blyneliais, vafliais, imbieriniais meduoliais. Penkiuose amatininkų nameliuose bus galima rasti dirbinių iš kailio, vilnos, medžio.

Rotušės aikštėje veiks kalėdinis paštas, taip pat taksofonas, kuriuo bus galima paskambinti Kalėdų seneliui.

„Kaip visada kviečiame į pasiteisinusią naują erdvę – Santakos parką, kuris bus papuoštas. Nuo seniau apšviesti visi tiltai, viešosios vietos“, – apie šventiškas erdves mieste pasakojo Kauno mero patarėjas Simonas Kairys.

Rotušės aikštėje gyventojai kviečiami sutikti ir Naujuosius metus: čia vyks elektroninės muzikos koncertas su lazerių šou.

Šiuose renginiuose laukiama po maždaug 10 tūkst. žmonių.

Rotušės aikštės bei eglutės dekoracijos savivaldybei kainavo apie 120 tūkst. eurų, miesto papuošimui šventėms išleista 25 tūkst. eurų, renginiai kainuos apie 160 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.