Gyvenimas

2019.11.27 19:00

Šventinių renginių gidas – kada bus įžiebtos Lietuvos miestų Kalėdų eglės

LRT.lt2019.11.27 19:00

Gražiausia Europoje, kosminė, pildanti norus, puošta tūkstančiais žvaigždžių – Lietuvos miestuose ir miesteliuose Kalėdų eglutės šiemet pačios įvairiausios. Šalia jų kuriasi Kalėdų Senelio rezidencijos, o įžiebimo proga rengiami koncertai. Nepražiopsokite smagiausių Kalėdinio laikotarpio pradžią žyminčių renginių visoje šalyje.

Vilnius

Sostinės eglės pastaraisiais metais būna išties įspūdingos, tad sulaukia nemažai užsienio žiniasklaidos dėmesio, nuolat patenka į gražiausių senojo žemyno Kalėdinių eglių topus. Miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad ir šiemet norintys pamatyti gražiausią Europos žaliaskarę turėtų atvykti į Vilnių.

Kaip atrodys šių metų miesto puošmena laikoma paslaptyje, tačiau vienas iš eglės kūrėjų Dominykas Koncevičius atskleidžia, kad eglutę puoš apie 7 km ilgio girlianda iš maždaug 100 tūkst. lempučių. Ši eglė bus įžiebta jau lapkričio 30-ąją 19 val. Ta proga įvyks ir šventinis koncertas, kuriame dainuos Saulius Prūsaitis, „Biplan“, Jurijus Veklenko ir kiti.

Be to, R. Šimašius džiaugiasi, kad Vilnius – vienas iš nedaugelio miestų, kuriuose sužimba ne viena, o dvi miesto eglės. Lapkričio 30-ąją 17 val. bus įžiebta ir eglė Rotušės aikštėje. Dieną Rotušėje vyks tradicinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, kurioje įvairias gėrybes siūlo Lietuvoje reziduojančių ambasadų atstovai.

Kaunas

Kaunas šiemet kviečia į „Kosmines Kalėdas“. Kauno Rotušėje jau kyla 22 m. eglė, iš eglišakių suformuota ant specialių konstrukcijų. Praėjusių metų papuošimai iš plastiko šiaudelių nebuvo išmesti ir šiemet jie virto spalvingomis dekoracijomis.

Beje, kalėdinį miesto įvaizdį kuriančios menininkės Jolanta Šmidtienė ir Aušra Kleizaitė žada, kad pagrindinės miesto aikštės papuošimai leis kiekvienam pabandyti surasti savyje gyvenantį Mažąjį Princą ir jo planetą.

Lapkričio 30-ąją 18 val. Kauno Rotušės aikštėje prasidės šventinis koncertas, kuriame pasirodys Monique, Vaidas Baumila, „Antikvariniai Kašpirovskio Dantys“, Justinas Jarutis ir kt., o koncerto metu bus įžiebta ir kosminė miesto eglė.

Klaipėda

„Stebuklą galima tik užauginti ir jį padovanoti“, – sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, priimdamas klaipėdiečių Stepanovų šeimos miestui padovanotą 11 metrų eglę. Jokių dirbtinių sunkių burbulų ant eglės nebus – ją puoš tik lempučių girliandos, kurios sužibs jau lapkričio 30-ąją 17 val. Teatro aikštėje. Pasitinkant „Stebuklingas Kalėdas Klaipėdoje“ ir įžiebiant eglutę klaipėdiečiams bei miesto svečiams bus sekama ir „Kalėdų eglutės pasaka“, o ją seks pats Kalėdų Senelis.

Dar prieš renginį Karlskronos aikštėje įžiebiama „Maltiečių“ gerumo žvaigždė, o nuo gruodžio 7 d. veiks ir čiuožykla, į kurią kviečiami visi norintys prisijaukinti ledą. Iki pat švenčių laukia ir daugiau smagių šventinių renginių.

Šiauliai

Paskutinį lapkričio šeštadienį, lapkričio 30 d. 17 val. pagrindinė miesto eglė bus įžiebta ir atnaujintoje Šiaulių Prisikėlimo aikštėje. Eglutė bus turtingai papuošta žvaigždėmis, snaigėmis, burbulais, angelais, meškiukais, girliandomis ir kitais papuošimais, grąžinančius į vaikystę ir atgaivinančiais malonius prisiminimus.

Eglutės įžiebimo dalyvaus Senelis Kalėda, kuris mielai bendraus su mažaisiais šiauliečiais ir dovanos jiems Kalėdų stebuklą. Programą praturtins visiems puikiai žinomos grupės „Tele Bim-Bam“ koncertas ir „Viduramžiai LT“ ugnies šou misterija „Legenda apie Kalėdų sergėtojus“, užbursianti įspūdingu ugnies spektakliu.

Be to, miestas šventes pasitinka šūkiu „Šiauliai šviečia“ ir kviečia visus skleisti šviesą ir šilumą viso šventinio laikotarpio metu. Visą mėnesį iki Kalėdų lauks įvairūs koncertai, renginiai, ekskursijos.

Panevėžys

Kalėdinio laikotarpio pradžią Panevėžys paskelbs jau penktadienį, lapkričio 29 d. 18 val. ir Sengvagėje įžiebs savo miesto eglę. Lankytojų laukia ledo skulptūros atidarymo šou, mugė, nykštukų kūrybinės dirbtuvės, edukacijos, smaližių cukrainė, fejerverkai. Koncertuos šiemetis Lietuvos atstovas „Eurovizijos“ konkurse Jurijus Veklenko ir į gimtąjį miestą su savo kūryba grįžtantis Leon Somov.

Kalėdos – stebuklų metas. Mažą, jaukų stebuklą miestui kurs ir Panevėžio eglė. Tereikia sugalvoti norą, pakuždėti į specialų „piltuvėlį“ – ir jūsų norą išgirdusi žaliaskarė nušvis tūkstančiais papildomų šviesų.

Druskininkai

Druskininkų Pramogų aikštėje įsikuria Kalėdų miestelis, o lapkričio 30-ąją nuo 16 val. čia vyks Kalėdų Senelio rezidencijos atidarymas, bus įžiebta pagrindinė miesto eglė ir visas eglučių parkas. Šventinę nuotaiką nušvies fejerverkai, o ją sustiprins „Original Copy“ koncertas.

Gruodžio 1-ąją 14 val. Druakininkų Kalėdų meistelyje taip pat bus atidaryta prakartėlė, o nuo 15 val. bus galima susitikti su Kalėdų Seneliu.

Rokiškis

Lapkričio 29-ąją 18 val. Nepriklausomybės aikšėje elgę įžiebs Rokiškis. Šis renginys taps ir projekto „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ kulminacija. Susirinkusieji galės išvysti misteriją „Saulės išvadavimas“, pamatyti vyriausiąjį senelį Kalėdą, pasiklausyti koncerto, pasigrožėti fejerverkais, pasivaišinti blynais, kava ar arbata.

Tauragė

Šventinį laikotarpį Tauragė pasitinka jau gruodžio 1 d. 17 val. nuotaikingu ir išskirtiniu renginiu – eglutės įžiebimo švente. Tauragės Pilies aikštėje nuo 16 val. šurmuliuos Tauragės krašto tautodailininkų ir bendruomenių Kalėdų mugė, džiugins teatralizuota pasaka vaikams, bus atidarytas Tauragės vaikų dienos centrų eglučių miestelis, nuo 17.30 val. – profesionalaus atlikėjo Vaido Baumilos koncertas ir įspūdingi fejerverkai.

Jonava

Gruodžio 1 d. 17 val. Sąjūdžio aikštėje vyks Eglės įžiebimo šventė. Renginio metu šurmuliuos prekybinė mugė, vyks įvairios edukacijos, nemokamos pramogos vaikams, – mažieji galės nemokamai pasivažinėti traukinuku ir pasisupti karuselėje. Jonavos eglę įžiebti padės Kalėdų Senelis, o šventinę nuotaiką garantuos Monikos Linkytės koncertinė programa bei šventiniai fejerverkai.

Alytus

8 tūkstančiai mažų žvaigždelių ir didžiulė Beatliejaus žvaigždė jau gruodžio 6-ąją 17 val. sužibs ant Alytaus miesto eglės. Aplink eglutę bus „nukritusių“ žaisliukų, o vienas jų – toks didelis, kad bus galima užeiti į jo vidų pasižvalgyti, taip pat bus galima parašyti Kalėdų Seneliui ir atskleisti jam savo norą.

Greta įspūdingos Kalėdų eglės scenoje gerą nuotaiką dovanos atlikėja Monika Marija, šokių studija „Aušrinė“ ir kiti. Žaismingas ir visų mylimas Kalėdų senelis visus išmokys kaip teisingai judėti, kad nesikandžiotų šaltukas. Vakarėjančią Rotušės aikštę nušvies ugnies šou, o renginį vainikuos šventinis fejerverkas.

Trakai

Gruodžio 6 d. nuo 18.30 val. vyks Kalėdų eglutės įžiebimo šventė Trakuose. Šiemet eglė bus įžiebta apžvalgos aikštelėje priešais Salos pilį.Tądien Trakams bus suteikiamas Lietuvos Kultūros sostinės vardas, kuris 2020 metais pavers šį išskirtinį istorinį miestą šalies kultūros centru. Taip pat Trakai bus paskelbti ir Kalėdų Senelių sostine. Visą mėnesį – iki trijų Karalių – miestelyje vyks Kalėdiniai renginiai, veiks sostinės Kalėdinis miestelis, dirbtuvės.

Telšiai

Gruodžio 6-ąją dieną Telšiuose vyks baigiamasis Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejaus baigiamųjų renginių ciklas. Tą dieną 17 val. Turgaus aikštėje tradiciškai bus įžiebta ir Žemaitijos sostinės Kalėdų eglė.

Marijampolė

Paslaptingos Kalėdos į Marijampolę atkeliaus gruodžio 7-ąją, kai J. Basanavičiaus aikštėje įsikurs Kalėdų Senelio rezidencija, o 17 val. atvyks ir pats Senelis, bus įžiebta eglutė, vyks šventinis ugnies šou, dangų nušvies fejerverkai.

Palanga

Pajūris į eglutės įžiebimo šventę kviečia gruodžio 6-ąją 18 val. Šiemet Palangos Kalėdų eglutė džiugins Grafų Tiškevičių alėjos aikštėje (prie Kurhauzo ir Palangos koncertų salės). Įžiebimo šventėje žadama nuotaikinga muzika, Kalėdų Senelis su nykštukais, įspūdingas fejerverkas ir kaip niekad daug spindinčios stebuklingos šviesos.

Beje, šiemet į šventę užsuks keliautojai laiku, pasiruošę užsukti magiško laikrodžio mechanizmą ir pradėti savo nepaprastą kelionę įžiebiant eglutę.

Utena

Aukštaitijos ir Kalėdų sostine pasivadinusi Utena miestiečius ir svečius kviečia į Stebuklingo laimės žibinto ir Kalėdų miesto šventę, gruodžio 8-ąją šurmuliuosiančią nuo pat ryto Kalėdų aikštėje prie Utenos kultūros centro. Nuo 10 val. ryto čia veiks mugė, apie pietus koncertuos Giulija, Aistė Pilvelytė, Austėja Lukaitė ir Edgaras Davidovičius ir kiti.

17.45 val. bus įžiebta miesto eglė, dangų nušvies fejerverkai, o nuo 18 val. laukia paslaptingo princo pasirodymas. Kas šis paslaptingas atlikėjas, paaiškės tik per renginį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt