Gyvenimas

2019.11.26 11:48

Karūną Vilnius išlaikys: šiemet ir vėl žada gražiausią Kalėdų eglę Europoje

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.11.26 11:48

„Vilnius ir šiemet pristatomas kaip viena iš tų vietų, kurioje galima pamatyti gražiausią Europos Kalėdų eglę“, – sostinės Kalėdų renginių programai pristatyti skirtoje konferencijoje žiniasklaidai kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Jau šį savaitgalį, lapkričio 30-ąją, sostinėje bus įžiebtos eglutės Rotušės ir Katedros aikštėse, o penkias savaites truksiantis festivalis „Kalėdos sostinėje 2019“ siūlo daugybę šventinių renginių: Vilniuje įsikurs šventiniai miesteliai, važinės Kalėdų traukinukas, Lukiškių aikštėje veiks čiuožykla. Vienas ryškiausių švenčių akcentų – jau tradicija tapusi 3D kalėdinė pasaka – nuo gruodžio 25-osios iki 29-osios ant Katedros didžiosios sienos ryškiausiomis spalvomis nušvis pasaka „Sniego karalienė“.

Kaip sako miesto meras Remigijus Šimašius, šiemet Vilnius pristatomas kaip vieta, kurią turėtų rinktis norintys išvysti gražiausią Europos Kalėdų eglę. „Jei kurį laiką atrodė, kad Kalėdos Vilniuje yra tiesiog niūrios ir šaltos, tai mūsų sostinė tapo vieta, kurią renkasi norintys pajausti kalėdinę nuotaiką. Pastaraisiais metais gruodį sostinėje apsilanko daugiau turistų ir jie iš čia išvyksta laimingi, nes jų lūkesčiai buvo pateisinti.

Kadangi kasmet sulaukiame teigiamų atsiliepimų, kiekvieną kartą turime pranokti patys save. Todėl šventę čia kuria talentingi, svetingi ir draugiški žmonės. Stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos“, – pasakojo meras.

Jis džiaugiasi, kad Vilnius – vienas iš nedaugelio miestų, kurie gali turėti ne vieną, o net dvi šventines miesto egles. Ir Katedros, ir Rotušės aikštės yra pakankamai didelės, kad čia būtų galima sukurti šventinę nuotaiką.

Be to, meras ragina sostinėje švęsti ne tik Kalėdas, bet ir sutikti Naujuosius. „Praėjusiais metais įrodėme, kad Naujieji mieste nėra vien tik lėbavimas ar šūkavimas. Miesto centre švęsti saugu ir įdomu, o Naujųjų sutikimas prie Varpinės bokšto tampa nauja tradicija. Kaip ir praėjusiais metais, laukia naujametinė programa – unikalia vaizdo ir šviesų instaliacija bei naujametinis fejerverkų šou“, – tikino R. Šimašius.

Tiesa, į šventinius renginius jis ragina ateiti pėsčiomis ar atvykti viešuoju transportu, kuris švenčių proga kursuos dažniau ir bus patogesnis.

LRT.lt primena, kad praėjusiais metais miestą puošusi eglė „Laikas“ šovė į gražiausiųjų topus tokiuose žiniasklaidos kanaluose kaip JAV naujienų portalas „USA Today“ su 135 milijonus per mėnesį siekiančia skaitytojų auditorija, kelionių portalai „Matador Network“ bei „Fodor‘s Travel“, Belgijos naujienų portalas „Brussels Express“ ir kiti žiniasklaidos kanalai.

Magiška kalėdine Vilniaus atmosfera žavėjosi vienas didžiausių Italijos naujienų portalų „Corriere della Serra“ bei bene didžiausias Lenkijos žinių portalas „Wirtualna Polska“. Pastarojo žurnalistė rašė: „Vilnius gali pasigirti stilingu ir moderniu Kalėdų miesteliu. Skaudančia širdimi turiu pripažinti, kad Krokuva ir Vroclavas nesiekia jam iki kulnų“.

„Kaip ir kasmet, vilniečiams ir sostinės svečiams iš viso pasaulio ir Lietuvos paruošėme įspūdingas, įsimintinas ir labai ypatingas žiemos šventes su gausybe renginių ir staigmenų. <...> Vienas pagrindinių žiemos švenčių simbolių – Kalėdų eglė – kasmet nustebina savo originaliu meniniu išpildymu, tema, simbolika, – kiek anksčiau portalui LRT.lt pasakojo Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis. – Kalėdų eglės Katedros aikštėje kūrybos, konstrukcijos sumontavimo, papuošimo, šventinės erdvės dekoravimo, priežiūros, demontavimo, transportavimo paslaugoms šiemet skirta apie 90 tūkst. eurų.“

Vienas iš šių metų Kalėdų eglės kūrėjų Dominykas Koncevičius portalui LRT.lt sako, kad šiemet Katedros aikštėje pastatytą eglutę puoš apie 7 km ilgio girlianda iš maždaug 100 tūkst. lempučių.

Jau lapkričio 30-ąją galėsite pasidžiaugti suspindusiomis pagrindinėmis miesto puošmenomis. Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje šiemet bus įžiebta kiek anksčiau nei didžioji miesto eglė – Katedros aikštėje eglutė bus įžiebta 19 val., o Rotušėje – 17 val.

Vilniaus Rotušėje rengiama ir tradicinė labdaros mugė. Joje bus galima susitikti su Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasadų darbuotojais bei visuomeninių organizacijų atstovais, įsigyti jų pagamintų rankdarbių ir skanėstų. Mugėje surinktos lėšos bus paaukotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikais, neįgaliaisiais ir senoliais.

Kalėdiniai renginiai vyks ir 23-ose Vilniaus bendruomenėse. Jos šiais metais sulauks ypatingo svečio – šventojo Kristoforo – 4 m. aukščio šviesos instaliacijos.

Per metus pailsėjęs nuo lapkričio 30-osios į gatves vėl išriedės Kalėdų traukinukas. Jo kelias drieksis nuo Arkikatedros link Pilies gatvės ir Rotušės aikštės, ten jis apsisuks.

Nuo gruodžio 6-osios pradės veikti čiuožykla Lukiškių aikštėje, kuri šiemet kvies iki pat pavasario – kovo 8-osios.

Gruodžio 7-ąją Katedros aikštėje šurmuliuos visai šeimai skirta šventė „Sveikas, Seneli Kalėda!“ Čia visų lauks ne tik Senelis, bet ir linksmoji „Tele bim-bam“ kompanija.

Gruodžio 9–19-ąją vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami rinkti labiausiai patikusią kalėdinę vitriną.

Gruodžio 17–22-ąją Vinco Kudirkos aikštėje įsikurs Kalėdinis Dizaino skveras, kur daugiau nei 70 dizainerių ir kūrėjų prekiaus savo kūrybos darbais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.