Naujienų srautas

Gyvenimas2019.11.25 18:25

Kalėdų rezidencija virsiančiuose Anykščiuose miesto žaliaskarė išdygs upės viduryje

LRT.lt 2019.11.25 18:25

Anykščiai su nekantrumu ruošiasi žiemos švenčių atidarymui. Šiemet miesto žaliaskarė išdygs neįprastoje vietoje – viduryje Šventosios upės, tarp dviejų tiltų. Kalėdų rezidencija savo miestą pavertę anykštėnai gruodį tikisi sulaukti lankytojų ne tik iš kitų miestų, bet ir kaimyninių šalių.

Anot Anykščių savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vyr. specialistės Audronės Pajarskienės, savivaldybei iš Rokiškio perėmus „Kalėdų rezidencijos“ idėją, mintis pastatyti eglę viduryje upės kilo spontaniškai.

„Perėmę „Kalėdų rezidencijos“ idėją supratome, kokia tai vertinga dovana mūsų miestui. Besidairydami vietos, Kalėdų rezidenciją įrengti sugalvojome ne uždaroje teritorijoje, o ja paversti visą mūsų miestą. Besižvalgant į miesto erdves į galvą šovė mintis – kodėl nepastačius eglės upėje?“, – apie kilusią mintį pasakoja A. Pajarskienė.

Ilgai nelaukę Anykščių savivaldybės darbuotojai nutarė – eglę puoš tarp dviejų tiltų viduryje Šventosios upės, kuri teka miesto centru.

Į Anykščius atvyksiantis Kalėdų senelis įsikurs naujai renovuotame „Istorijų dvarelyje“ ant Šventosios upės kranto, o pro jo rezidencijos langus atsivers kvapą gniaužiantis ryškiai apšviestos Kalėdų eglės vaizdas.

Pasak A. Pajarskienės, Anykščiams renginiai ir reginiai upės viduryje – ne svetimi. Miestelėnai jau anksčiau turėjo galimybę išvysti koncertus, vykstančius ant upėje sumontuotos scenos. „Visgi suprantame, kad upė žiemą ir upė vasarą – du skirtingi dalykai, todėl ši idėja bus iššūkis ir mums patiems“, – sako A. Pajarskienė.

Nors prieiti prie pat eglutės nebus galima, A. Pajarskienė tikina, kad iš toliau atsiversiantis vaizdas bus tik geresnis. „Ilgai galvojome apie eglės statymo sprendimus. Pirminiuose planuose buvo numatyta, kad žmonės galėtų prieiti prie eglės, tačiau vertėtų neužmiršti, kad upė yra stichija, todėl, siekiant apsaugoti lankytojus nuo galimų nelaimių, eglė upėje, kaip didžiulė puošmena, stovės atokiau. Visas jos grožis atsivers nuo skardžio, amfiteatro, skvero. Eglė bus ypatingai apšviesta“, – pasakoja A. Pajarskienė.

Eglės įžiebimo pasiruošimo darbai jau vyksta, o Kalėdų rezidencijos atidarymas ir Anykščių eglės įžiebimas vyks gruodžio 7 d. 17 val. Šventiniu laikotarpiu miestelėnai tikisi sulaukti svečių ne tik iš kitų miestų, bet ir šalių.

„Turime patirties priimti svečius, skleisti žinią ir būti atviri naujienoms, todėl ypatingai džiaugiamės, kad ši idėja susidomėjimo sulauks žiemos sezonu, kada aktyviau laukiame lankytojų. Žinome, kad mūsų kalėdiniu miestu susidomėjo ir kaimyninė Latvija, gruodį į Anykščius rengsianti turus“, – sako A. Pajarskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi