Gyvenimas

2019.11.25 21:25

Liepkalnyje Vilniuje – jau balta žiema

LRT.lt2019.11.25 21:25

Vilnių pasiekė pirmasis sniegas. Tiesa, dirbtinis. Jau kelias dienas iš tolo baltuoja Liepkalnio slidinėjimo trasos. Jeigu oras išliks palankus, jas šeimininkai žada atidaryti jau po savaitės.

Liepkalnio slidinėjimo centro vadovas Artūras Bielskus pastebėjo, kad pirmieji šalčiai į Lietuvą jau penktus metus atplūsta panašiu metu – lapkričio pabaigoje ar gruodžio pradžioje. Tokiu metu palanku užkurti ir sniego gaminimo patrankas. Dirbtinio sniego jos prišaudo tiek, kad vėjas juo padengia ir netoliese esančių namų stogus, šiek tiek atneša ir į gatvę.

Nors kalnas jau baltas, čia čiuožinėti dar negalima, trasos nėra tinkamai paruoštos.

„Stengiamės kuo daugiau sniego prigaminti, o ne pramogauti. Jeigu orai nepasikeis, trasas atidarysime sekmadienį arba pirmadienį“, – portalui LRT.lt sakė A. Bielskus.

Tam, kad trasoms atidaryti būtų prigaminta pakankamai daug sniego, minusinės temperatūros reikėtų bent naktimis. Liepkalnyje iš viso yra dešimt slidinėjimo trasų, vos atidarius sezoną veiks dvi.

Šį slidinėjimo sezoną naujovių Liepkalnyje A. Bielskus nežada. Pasak jo, pasistengta centrą gerai įrengti, tad dabar belieka išlaikyti kokybę ir tempą. Slidinėti į Liepkalnį atvyksta ne tik vilniečiai. A. Bielskus teigė, kad čia apsilanko nemažai žiemos sporto mėgėjų iš Kauno, Klaipėdos, kaimyninės Baltarusijos. Užsuka ir svečių iš Japonijos, Prancūzijos, Australijos.

LRT.lt primena, kad žiemą slidinėjimo trasos Lietuvoje taip pat veikia ant Kalitos kalnos Anykščiuose, Lietuvos žiemos sporto centre Ignalinoje, ant Mortos kalno Plungėje, Jonavos slidinėjimo centre, ant Utrių kalno Klaipėdoje, Šilalės rajone esančiame Aukštagirės slidinėjimo centre.

Dirbtinio sniego gaminimas – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.