Gyvenimas

2019.11.25 11:12

Neišnešiotą naujagimį Velse išgelbėjo brolio dvynio glėbys

LRT.lt2019.11.25 11:12

Velso gyventoja BBC papasakojo, kaip vieno iš jos neišnešiotų kūdikių būklė ėmė sparčiai gerėti po to, kai pas jį į inkubatorių buvo paguldytas jo brolis dvynys. Hannah Zimunya įsitikinusi, kad jos sūnus Dylanas išgelbėjo savo brolio Deiniolo gyvybę, tiesiog jį apkabindamas.

Identiški dvyniai gimė 2018 m. lapkritį. Kai 28 metų amžiaus Hannah pajuto pirmuosius sąrėmius, jos nėštumui tebuvo 25 savaitės. Gydytojai dvi dienas nesėkmingai bandė sustabdyti gimdymą. Gimę berniukai tesvėrė 900 g (Dylanas) ir 700 g (Deiniolas). Deiniolas buvo mažesnis ir silpnesnis, rašoma BBC.

Net du mėnesius Deiniolas praleido reanimacijoje, negalėdamas savarankiškai kvėpuoti, tuo tarpu Dylanas greitai sustiprėjo ir buvo išleistas namo.

Šeima, be dvynukų auginanti dar tris vaikus, gyvena 60 km atstumu nuo ligoninės, todėl Hannah negalėjo visą parą būti šalia naujagimių skyriuje gulinčio Deiniolo.

Atėjo diena, kai gydytojai patarė tėvams atsisveikinti su Deiniolu – jie jau nebesitikėjo pagerėjimo. Hannah ir jos vyras atvežė į skyrių Dylaną ir paguldė į inkubatorių šalia brolio – kad šis, kaip visi manė, paskutinį kartą apkabintų brolį.

Brolių apsikabinimas tetruko penketą minučių, tačiau tą pačią dieną mažojo Deiniolo būklė akivaizdžiai pagerėjo. Vos po keleto valandų Deiniolui vietoje 100 proc. koncentracijos deguonies buvo skirta 50 proc.

„Kai paskambinau į ligoninę ir paklausiau, kaip laikosi mažylis, man pasakė, kad jam tikrai geriau ir kad pirmą kartą pavyko perpus sumažinti tiekiamo deguonies kiekį, – pasakoja Hannah. – Sunku buvo tuo patikėti. Kažkokiu būdu Dylanui pavyko padėti broliui. Jis tiesiog pagulėjo šalia ir Deiniolui iš karto pasidarė geriau. Nei aš, nei gydytojai to tikrai nesitikėjome.“

„Tačiau kitą dieną [Deiniolo] būklė vėl pablogėjo ir jį vėl pilnai prijungė prie deguonies aparato. – prisimena Hannah. – Medicinos seserys man patarė – atvežkite vėl Dylaną, tegul jis vėl apkabina brolį.“

Po dviejų dienų Deiniolą jau buvo galima visiškai atjungti nuo kvėpavimo aparato. Tai buvo stebuklas.

„Jis laikė brolį savo glėbyje ir taip išgelbėjo jam gyvybę, – džiaugiasi berniukų mama. – Tikra laimė buvo matyti šį vaizdą. Supratome, kad jų iš viso nereikėjo išskirti.“

Dylanas apsigyveno ligoninėje šalia brolio dar dviem mėnesiams. Šių metų sausį jis grįžo namo, o Deiniolą galutinai iš ligoninės išrašė balandį.

Kol berniuko plaučiai sustiprės, jam vis dar reikalingas kasdienis papildomo deguonies kiekis, tačiau prognozės gana optimistinės.

Pirmąjį gimtadienį dvyniai atšventė kartu su aštuonmečiu broliu TJ ir sesutėmis: šešiamete Lily ir trimete Thandi.

„Buvo laikas, kai netikėjome, kad sulauksime tokio smagaus gimtadienio, – sako Hannah. – Baisus laikas. Mes be galo dėkingi medikams.“

Didžiosios Britanijos ligoninėse kartais taikoma tokia praktika, kai slaugant neišnešiotus dvynukus, jie suguldomi į vieną inkubatorių. Tačiau tvirtų įrodymų, kad ji pasiteisina, kol kas nėra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.