Naujienų srautas

Gyvenimas2019.11.24 22:16

Kol šeimininkai dirba, augintinių pramogomis rūpinasi sparčiai populiarėjančios šunų auklės

žiūrėkite vaizdo įrašą

„Mes nesame nei dresuotojos, nei vedžiotojos. Mūsų darbas šiek tiek kitoks“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako šunų auklės Agnė Musajevaitė ir Saulė Šimonytė. Anot jų, auklių paslaugos sparčiai populiarėja ir kartais jos nebespėja priimti visų norinčių.

„Atskubame į pagalbą tada, kai šeimininkai išvyksta arba tiesiog nori, kad jų šuniukai nebūtų vieniši, kol jie leidžia dienas darbe. Sugalvojame augintiniams pramogų, veiklos arba tiesiog drauge leidžiame laiką“, – sako šuniukų auklės.

Jos pasakoja, kad svetimo šuns nebijo, tačiau daug diskutuoja ir kalbasi su šunų šeimininkais, kad rastų šuniukui geriausią sprendimą ir tinkamiausią prižiūrėtoją. Žinoma, pasitaiko ir sudėtingesnių auklėtinių, kurie yra ganėtinai nepaklusnūs, tačiau joms kažkaip pavyksta susitarti su keturkojais, o kartais savo įžvalgomis jos pasidalija ir su šeimininkais.

Tiesa, Agnė pabrėžia, kad šunų vedžiotojai ir auklės – ne visai tas pats. Anot jos, šunų vedžiotojų dažniausiai prireikia tiems, kurie patys negali ar kartais patingi eiti pasivaikščioti su šuneliu. „Mes taip pat galime šunis išvesti, bet dažniau jie tiesiog atvyksta pas mane į namus ir mes kartu leidžiame laiką. Pavyzdžiui, būna, kad pas mane namuose yra buvę keturi šunys“, – sako Agnė.

Be to, merginos paneigia mitą, kad būtinai didelis šuo reikalauja aktyvesnės veiklos ar gali būti agresyvesnis. „Dideli šunys dažniau yra ramesni, jie mėgsta pasivaikščiojimus, o paskui visą dieną miega. Mažesnių veislių šunys veikiausiai yra įpratę prie šeimininkų dėmesio, galbūt juos dažniau pasiima su savimi, tad jie daugiau loja. Gal todėl, kad yra labai maži nori parodyti daugiau savęs“, – šypsosi Saulė.

Merginos pastebi, kad ši paslauga yra ganėtinai populiari ir pastaruoju metu atsiranda vis daugiau norinčių savo keturkojus palikti su aukle.

„Iš pradžių šia veikla užsiėmiau viena, tačiau netrukus atsirado nemažai norinčių mano paslaugų, tad dabar esame septynios ir tai ne visuomet spėjame priimti visus norinčius. Žmonės darosi atsakingi ir pagalvoja apie savo augintinius“, – pasakoja Agnė.
Būna šuniukų, kurie yra ganėtinai nepaklusnūs ir su jais būna nelengva, tačiau auklytės neretai pasidalija savo įžvalgomis su šeimininkais ir kai kurias problemas išsprendžia.

Išsamiau apie šunų aukles ir jų šunybes – vaizdo įraše (nuo 1.11.47 val.).

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Filmo apie nepriklausomybės kovas autoriai: ši kino juosta filmuota ten, kur iš tiesų vyko susirėmimai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi