Gyvenimas

2019.11.22 18:33

Tikri stebuklai neperkami – Kalėdų eglę uostamiesčiui padovanojo klaipėdiečių šeima

žiūrėkite vaizdo įrašą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.22 18:33

Ir Klaipėda jau puošiasi Kalėdoms. Į Teatro aikštę su policijos palyda atvežta soduose netoli Klaipėdos ne vieną dešimtmetį augusi eglė, miestui padovanota Stepanovų šeimos. Žaliaskarė šiemet bus papuošta tik lempučių girliandomis, be jokių dirbtinių papuošalų. Taip, anot mero Vytauto Grubliausko, siekiama priminti, kad stebuklai neperkami, o padovanojami.

Šiemetinė eglė karalienė išrinkta iš 12-os konkuravusių pretendenčių. Dituvos soduose 20 metų augusi eglė papuošusi Klaipėdos Teatro aikštę, kažkada lėmė šeimininkų apsisprendimą pirkti sodybą.

Igoris ir Svetlana Stepanovai išlydėdami eglę dalijosi prisiminimais, jog prieš 10 metų Dituvos sodų bendrijoje įsigijo sodo namelį kartu su jau paaugusia eglute, papuošta kalėdine girlianda. Būtent eglutė anuomet ir patraukė sklypo ieškančios poros dėmesį.

„Mano draugė ieškojo sau namo soduose. Su ja besižvalgydama internete pamačiau šią eglę, iškart paskambinau vyrui ir pasiūliau važiuoti pasižiūrėti. Tądien ir nusipirkome sodybą“, – pasakoja eglę miestui padovanojusi S. Stepanova.

Per 10 metų eglutė, apsupta meilės ir rūpesčio, paaugo dar dvigubai tiek ir suvešėjo. Šeimos vaikai ir anūkai užauginti, kartu su eglute atšvęstos ne vienos Kalėdos, todėl Svetlana ir Igoris nusprendė, kad atėjo laikas eglutę padovanoti miesto žmonių džiaugsmui, juolab kad ši jau stokojo erdvės.

„Kaip kiekvienas muzikantas ar rašytojas jaučiasi laimingas atiduodamas savo kūrinį kitiems, taip ir mes esame be galo laimingi dovanodami eglutę miestui“, – sako Svetlana. Jai antrina ir vyras Igoris: „Mums labai smagu, kad mūsų miestiečiai ir svečiai galės ateiti ir pasidžiaugt mūsų gražuole.“

Kaip skelbiama Klaipėdos savivaldybės internetinėje svetainėje, pasitikti eglutės ir padėkoti medelį dovanojusiems klaipėdiečiams atvyko Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas. Jis Stepanovų šeimai, kaip padėką, padovanojo mažą eglutės sodinuką.

„Šita nuostabi, graži, aukšta, tiesi eglė, aš neabejoju, bus pačiu gražiausiu akcentu visoje kalėdinėje puošyboje mieste. Ji alsuoja gyvybe, meile, tikra kalėdine dvasia. Nesivaikome stebuklo ir nesivaikysime, ko gero, stebuklo nupirkti neįmanoma, stebuklą galima tik užauginti ir jį padovanoti“, – džiaugėsi meras.

O dabar jų padovanota eglė kurs šventinę nuotaiką visiems. Tiesa, jokių dirbtinių sunkių burbulų ant eglės nebus – ją puoš tik lempučių girliandos.

Keliant į miškavežį, eglė pasverta ir pamatuota: 11 metrų ilgio ir sveria daugiau nei toną. 20 km atstumą iki Teatro aikštės eglė įveikė su policijos palyda. Čia eglutė laukia kito šeštadienio, kai bus įžiebta ir suspindės tūkstančiais lempučių.

Taip pat žiūrėkite reportažą.

Žinios. Klaipėda ruošiasi gražiausioms metų šventėms – į Teatro aikštę atvežta 11 metrų žaliaskarė
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt