Gyvenimas

2019.11.22 14:34

Didžiuokitės savimi – tai padės renkantis profesinį kelią

LRT.lt2019.11.22 14:34

Šią savaitę šalies mokyklose vyksta 7-oji kasmetinė Nacionalinė karjeros savaitė, kai mokiniai turi galimybę susitikti su įvairių sričių profesionalais, dalyvauti profesinio orientavimo paskaitose bei pasikonsultuoti su karjeros specialistais.

Viena iš karjeros savaitės dalyvių, kelionių agentūros „Kelionių panorama“ vadovė Kristina Graužinienė, moksleiviams dalino patarimus, kaip nepasiklysti karjeros madų labirintuose. Pranešėja prisipažino, kad prieš 13 metų baigdama mokyklą, viską planavo kitaip.

Ji norėjo tapti gydytoja, tačiau gyvenimas pasisuko kita linkme. Besidžiaugdama savo nueitu karjeros keliu, K. Graužinienė pristatė pačios atrastas devynias gyvenimo tiesas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

1. Turėkite tikslą

Nusistatykite aiškų tikslą, ką norite pasiekti ir kaip norite save matyti po 10–20 metų.

2. Būkite kantrūs

Reikia mokėti išlaukti savo tikslo. Šiuolaikinių žmonių problema – skubėjimas, jie visko nori čia ir dabar. Gyvenimas ilgas, viskam užteks laiko.

3. Svajokite

Tavo svajonės turi būti tavo. Ne mamos, ne tėčio, ne draugų. Tik tavo.

4. Neplanuokite karjeros

Karjerą praktiškai labai sunku suplanuoti, nes daugelis dalykų priklauso ne nuo Jūsų. Galima nusistatyti tik tikslą ir jo siekti, kad ir 40 metų. Jei tikslas tikrai Jūsų – pasieksite.

5. Būkite savo paties gerbėjas

Niekada niekam taip nerūpėsite, kaip sau pačiam. Didžiuokitės savimi, nes niekas kitas taip nesididžiuos Jumis. Palaikykite save, net kai kiti smerkia.

6. Nebijokite klysti

Juk klysti žmogiška ir iš klaidų mes mokomės. Kuo daugiau klystame – tuo labiau tobulėjame.

7. Niekuomet nesiskųskite!

Tiesiog veikite. Jeigu galite pakeisti, keiskite, jeigu ne – pamirškite.

8. Neturėkite lūkesčių

Viską priimkite kaip duotybę ir visada galvokite, kad jau esate netoli tikslo, net kai labai sunku ir viskas, rodos, griūva. Nes gyvenimas gali apsiversti per vieną minutę.

9. Neribokite savęs

Visos ribos Jūsų galvose yra ne Jūsų, o įdiegtos Jūsų ribotos aplinkos. Tikėkite savimi ir gausite viską, ko trokštate.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt