Naujienų srautas

Gyvenimas2019.11.26 19:47

Vilniuje – kavinė „Tvin Pykso“ gerbėjams: prie vienintelio stalo vaišina vienu patiekalu ir gėrimu

Viktorija Lideikytė, LRT.lt 2019.11.26 19:47

Užupio rūsiuose įkurtoje kavinėje rasite tik vieną stalelį, padavėjas patieks tik vienos rūšies patiekalą ir gėrimą, o fone nuolat skambės viena daina. Apie kavinę nepraneš jokia iškaba, o kai galiausiai į ją pateksite, būsite vienui vieni. Tokius pojūčius lankytojams siūlo kavinė, kurios aplinką padiktavo kultinis Davido Lyncho serialas „Tvin Pyksas“.

Visai neseniai Vilniuje veikti pradėjusios kavinės „Black Lodge Cafe“ lankytojai galės nusikelti į kino šedevro „Tvin Pyksas“ Juodosios ložės raudonąjį laukimo kambarį. Užupio rūsiuose įrengtoje kavinėje lankytojai ras tik vieną stalą ir tris kėdes, o fone vis iš naujo skambės ta pati daina – „Tvin Pykso“ muzikinis takelis, nuolat grojęs Juodojoje ložėje.

Anot idėjos sumanytojo ir kavinės įkūrėjo Pauliaus Liuberto, kavinės meniu – pats minimalistiškiausias, kokį galima įsivaizduoti. „Atėję į vietą, kurioje lankydavosi pagrindinis serialo personažas FTB agentas Dale`as Cooperis, lankytojai galės pasimėgauti tik vienu gėrimu ir vienu desertu, kuriuos užsisakydavo serialo veikėjas – juoda kava ir vyšnių pyragu. Daugiau nieko jiems nepasiūlysime“, – portalui LRT.lt atskleidė kavinės įkūrėjas.

Tiesa, norinčiuosius pajausti legendinio „Tvin Pykso“ dvasią Paulius patikina, kad patekti į kavinę taip lengva nebus: „Nors esame nurodę pastato, kuriame įsikūrusi kavinė, adresą, atėję pamatysite, kad jame – daug kitų įstaigų, o iškabos niekur nėra. Tik rezervavę stalą lankytojai gauna SMS žinutę su tikslesnėmis koordinatėmis, kaip patekti į kavinę. Atvykę jie gauna raktą ir leidžiasi į rūsį, kur ieško įėjimo. Jeigu suranda, patenka į kavinę, kurioje būna vienui vieni“, – pasakoja Paulius.

Žinoma, po kurio laiko prie lankytojų prisistato padavėjas, patiekiantis juodos kavos ir vyšnių pyrago. Ir nors „Tvin Pykso“ fanams apsilankymas kavinėje palieka didžiausią įspūdį, Paulius tikina, kad keista kavinės vieta ir užburianti atmosfera abejingų nepalieka ir nieko apie šį serialą nežinančių lankytojų.

„Ši kavinė yra orientuota į pojūčius, todėl sužavi ne tik serialo gerbėjus, bet ir apie „Tvin Pyksą“ nieko negirdėjusius žmones“, – sako Paulius. Per pirmąją parą paskelbus apie kavinės atidarymą stalas buvo rezervuotas net 71 kartą, o praėjus 4 paroms nuo atidarymo – 226 kartus. „Galime pasidžiaugti šimtaprocentiniu užimtumu savaitei į priekį, o vakarai ir savaitgaliai rezervuoti mėnesiui į priekį“, – džiaugiasi kavinę įkūręs Paulius.

Anot jo, idėja įkurti kavinę kilo netikėtai ir spontaniškai. „Nežinau, galbūt to panorėjo kažkokios jėgos iš kito pasaulio“, – paslaptingai sako Paulius.

Kavinė Vilniaus širdyje įrengta pagal „speakeasy“ konceptą, kuris atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose alkoholio pardavimo draudimo laikotarpiu, kai pogrindyje kūrėsi slapti barai. Nors tokios koncepcijos barų ir naktinių klubų Europoje yra ne vienas, „speakeasy“ kavinė Lietuvoje – pirmoji. „Pastebime, kad žmonėms tikrai trūko panašios vietos, į mus kreipiasi ne tik vilniečiai, bet ir kitų miestų gyventojai“, – sako kavinės įkūrėjas.

LRT.lt primena, kad praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje rodytas amerikiečių serialas apie nuošalų Vašingtono miestelį narplioja detektyvinę istoriją – moksleivės Lauros Palmer nužudymą. Į miestelį tirti nusikaltimo atvyksta specialusis FTB agentas Dale`as Cooperis. Nors serialo siužetas kriminalinis, veikėjai šiek tiek komiški, perdėtai dramatiški, tačiau visi gyvena dvigubą gyvenimą.

Kultūros kritikas ir serialo gerbėjų klubo sumanytojas Karolis Klimka LRT RADIJUI yra sakęs, jog vos pasirodęs „Tvin Pyksas“ tapo reikšmingas visame pasaulyje, žinoma, ir Lietuvoje: „Tai buvo tikras fenomenas – naujoviškas ir neregėtas visais atžvilgiais – ir personažų, ir visos pasakojimo strategijos, ir muzikos. Visi tai prisimename. Beje, serialo premjeros data sutapo su Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo data.“

„Tvin Pyksas“ verčia žiūrėti lėtai ir netgi skaityti vaizdus, kiną, televiziją, o tai reiškia – mintimis ir akimis sugrįžti prie to, ką pamatei, apdoroti ir vėl sugrįžti, bandyti suvokti, peržiūrėti daug kartų ir ieškoti naujų kontekstų. Visa tai vadiname greičiau skaitymu negu žiūrėjimu, kas yra gana neįprasta šiuolaikiniam žiūrovui, kuris pripratęs greitai vartoti“, – sakė K. Klimka.

Ši kavinė – ne vienintelė Vilniaus vieta, įkvėpta filmų. Vasarą vilniečių pora Fabijoniškėse įrengė butą, kuris patiks serialo „Černobylis“ gerbėjams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi