Gyvenimas

2019.11.20 11:28

Pasaulinę vaikų dieną teisių mažyliams reikalauja ir Davidas Beckhamas

LRT.lt2019.11.20 11:28

Pasaulinę vaikų dieną, minimą lapkričio 20-ąją Davidas Beckhamas ir Millie Bobby JT viršūnių susitikime reikalauja teisių kiekvienam vaikui, valstybės atnaujina įsipareigojimus vaikų teisėms, vaikai perima vadovavimą, o garsūs pasaulio pastatai nušvinta mėlynai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Alytaus, Kauno ir Vilniaus miestų merai lapkričio 20 d. pasirašo memorandumus su UNICEF Lietuva ir sieks pasaulinio UNICEF vaikams draugiško miesto vardo.

Tuo tarpu Niujorke UNICEF geros valios ambasadoriai Davidas Beckhamas ir Millie Bobby Brown dalyvaus pasauliniame viršūnių susitikime JT būstinėje, kur prisijungs prie vaikų ir jaunų žmonių, reikalaujančių realių veiksmų vaikų teisėms apsaugoti ir skleisti.

Šie renginiai yra UNICEF Pasaulio vaikų dienos šventės dalis, skirti paminėti JT Vaiko teisių konvencijos, plačiausios istorijoje ratifikuotos žmogaus teisių sutarties, 30 metų sukaktį. Panašiuose susitikimuose vaikai dalyvaus daugiau negu 50-yje šalių: nuo Lietuvos iki Jordanijos ir nuo Etiopijos iki Indonezijos.

„Vaikai visur svajoja apie geresnę ateitį, – sako Davidas Beckhamas, kuris atidarys pasaulinį susitikimą. – Su UNICEF dirbu beveik 20 metų. Per šį laiką sutikau vaikų iš įvairiausių pasaulio kampelių, jaunų žmonių, turinčių ambicijų dėl geresnio išsilavinimo, gyvenimo be ligų ir gyvenimo taikoje. Visi vaikai yra verti galimybės siekti savo potencialo ir aš didžiuojuosi palaikydamas jaunus žmones, kurie pasisako už pokyčius.“

„Mano amžiaus jauni žmonės šiandien susiduria su daug naujų iššūkių, kurie prieš 30 metų būtų sunkiai nuspėjami, – teigia Millie Bobby Brown, jauniausia UNICEF geros valios ambasadorė. – Didžiuojuosi prisidėdama prie tų, kurie visame pasaulyje ieško galimybių išspręsti tokias problemas kaip patyčios, prieiga prie išsilavinimo, psichinės sveikatos svarba, savižudybių prevencija ir klimato kaita.“

Pasaulio vaikų diena, švenčiama kiekvienais metais lapkričio 20 d., siekia didinti žinomumą ir rikti lėšas milijonams vaikų, kuriems atimta teisė į tinkamą sveikatos priežiūrą, mitybą, švietimą ir apsaugą.

Šių metų šventei Jungtinių Tautų valstybės narės buvo pakviestos prisijungti prie visuotinio pasižadėjimo atnaujinti savo įsipareigojimą dėl Vaiko teisių konvencijos ir įgyvendinti vaiko teises 21 amžiuje.

„Visame pasaulyje vaikai ir jaunimas imasi iniciatyvos reikalaudami skubių veiksmų jiems rūpimais klausimais, tokiais kaip klimato krizė, psichinių ligų didėjimas ir galimybių stoka, – sakė UNICEF vykdomoji direktorė Henrietta Fore. – Ši Pasaulio vaikų diena suteikia pasaulio lyderiams nepaprastą galimybę atsižvelgti į šiuos raginimus ir iš naujo įsipareigoti kiekvieno vaiko teisėms dabar ir ateinančioms kartoms.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt