Naujienų srautas

Gyvenimas2019.11.19 10:04

Po Lietuvą keliaujanti „Vienos kėdės istorija“ kvies prisėsti Vilkaviškio gyventojus

LRT.lt 2019.11.19 10:04

Sėkmingai Vilniaus Katedros aikštėje rugsėjo mėnesį startavęs ir iki lapkričio 20 d. vykęs paramos fondo vėžiu sergantiems vaikams „Mamų unija“ projektas „Vienos kėdės istorija“ pradeda keliones po Lietuvą. Pirmasis miestas, kuris solidarizuosis dėl vėžiu sergančių vaikų ir jų šeimų – Vilkaviškis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jau šį penktadienį, lapkričio 22 d., 17.30 val., lydint šešioms vėžiu susirgusių vaikučių šeimoms, Vilkaviškio parapijos salėje įsikurs Lietuvą dėl vėžiu sergančių vaikų solidarizavusi herojė kėdė. Ją pasitiks garsūs muzikantai, atlikėjai ir šokėjai.

Labdaringo renginio metu skambės „BassGliss“ – Viktorijos Smailytės (arfa) ir Sauliaus Karkos (trombonas) duetas, žiūrovus nustebins puikaus vokalo savininkė solistė Urtė Lazdauskaitė ir Žygimantas Baltrūnas, šoks šokių studijos „Šokantys bateliai“ šokėjai, kolektyvai „Norija“ ir „Norijamm“ (vad. Vilija Jakubauskienė).

„Esame dėkingi visiems, kurie yra neabejingi mūsų fondo vykdomam vienam gražiausių bendruomenių solidarumo projektui „Vienos kėdės istorija“, kurio metu surinktos lėšos skiriamos pirmajam ir vieninteliui Lietuvoje vėžio paliestų vaikų šeimų centro – „Šeimų namų“ – įkūrimui.

Mums trūksta labai nedaug, kad kitąmet čia galėtų įsikurti pirmosios šeimos iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, jog Vilkaviškis yra pirmasis miestas po Vilniaus, kuriame įsikurs mūsų „Vienos kėdės istorija“. Šio krašto aktyvių žmonių dėka, vilkaviškiečiai ir svečiai muzikos ir gražių žmonių apsuptyje galės susipažinti su mūsų statomais „Šeimos namais“, kaip galima jiems padėti ir kodėl to reikia“, – sako paramos labdaros fondo „Mamų unija“ prezidentė Eglė Mėlinauskienė.

LRT.lt primena, kad pagal analogišką rumunų pavyzdį organizuota socialinė akcija pradžioje ėjosi ne taip sėkmingai. Iki lapkričio 16 d., kada turėjo baigti galioti palatai Katedros aikštėje stovėti išduotas leidimas, nebuvo surinkta norima suma. Tuo metu E. Mėlinauskienė neslėpė apmaudo.

„18 metų esu šalia šitų vaikų ir man pirmą kartą per 18 metų taip nusviro rankos. Tokia neviltis. Kartais sunkiai pakylu. Tada einu į ligoninę pas vaikus tam, kad pasikelčiau motyvaciją“, – LRT.lt teigė E. Mėlinauskienė ir pridūrė, jog žiūrint į sergančių vaikų akis jai ir vėl atsiranda ūpas stengtis ir kovoti už savo idėją.

Šventinį renginį ves brolis ir sesuo – Kybartų miestelio kunigas Vaidotas Labašauskas ir Vilma Balandienė. Kiekvienas, įsigijęs bilietą, parems vėžiu sergančius vaikus.

Renginį globoja „Startas Vilkaviškio kraštui“ nariai.

„Vienos kėdės istorija“ – rugsėjo 16 d. Lietuvoje startavusi paramos akcija, skirta padėti užbaigti Vilniuje statomus visiems Lietuvoje vėžiu sergantiems vaikams ir Vilniuje besigydantiems „Mamų unijos Šeimos namus“ ir atkreipti visuomenės dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria visa vėžiu sergančio vaiko šeima.

Projektą atidarė Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Ji atidarymo spaudos konferencijoje sakė, jog tiki Lietuvos žmonėmis, vieningumu ir jų gerumu.

„Man svarbu būti čia, man svarbi pilietiškumo idėja, bendruomeniškumo idėja. Man labai svarbi yra viltis ir žmonių pastangos veikti. Ten, kur nepasiekia valstybė, gali pasiekti piliečiai ir visuomenė. Kiekvienas iš mūsų galime padaryti kažką, kad greta esančiam, likimo nuskriaustam būtų lengviau, šilčiau. Man svarbi atjauta. Lietuvių tauta yra fantastiška“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Prie projekto prisideda žymūs Lietuvos žmonės, projekto rėmėjai. Surinkus trūkstamas lėšas, jau kitų metų pradžioje „Šeimos namuose“ įsikurs pirmosios šeimos.

Iki šios dienos projektui yra paaukota 233,433 eurų. Kad „Šeimos namai“ galėtų veikti, dar trūksta 266,567 eurų. „Šeimos namai“ statomi tik iš suaukotų pinigų, kuriuos fondui skyrė šalies ir užsienio verslas, bendruomenės, atskiri geri ir vaikams sveikti linkintys Lietuvos žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi