Gyvenimas

2019.11.19 12:49

Nauja tendencija – žmonės kuriasi butuose, perpus mažesniuose už jūsų miegamąjį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.11.19 12:49

Ar visas jūsų gyvenimas galėtų tilpti į 3-is kvadratinius metrus? Tokį kambarį, vadinamą „kapsule“, galbūt teko matyti Japonijos viešbučiuose, bet jie ima sparčiai populiarėti visame pasaulyje. Pavyzdžiui, Los Andžele jau yra kūrybišką jaunimą vienijantys bendruomenės namai, kur butai – ne didesni nei keli kvadratiniai metrai.

Amerikietė Kay Wilson susikrovė visus daiktus ir išsikraustė į Los Andželą siekti karjeros aukštumų. Pirmas iššūkis merginai buvo būsto nuoma. Tik atvykusi į naują miestą, Kay sužinojo, kad gali sau leisti vos 3-ijų kvadratinių metrų „dėžutę“.
„Čia mano butas. Taip, čia miegu ir čia yra visas mano gyvenimas – ši maža dėžė“, – sako kirpėja K. Wilson.

Įrengti tokius butus, vadinamus „kapsulėmis“, Įkvėpė Japonijos viešbučiai, kur tokie ankšti kambariai – itin populiarūs. Tokiose erdvėse Los Andžele dažniausiai apsistoja jauni žmonės. Kiekviename kambaryje yra iki šešių tokių „kapsulių“. Ten stovi lova, drabužių kabykla, yra kelios lentynos bei ventiliacinė sistema.

Vis dėlto toks gyvenimas nėra pigus: gyventojams per mėnesį atsieina 750-imt dolerių, su mokesčiais – maždaug 800-us, o tai yra apie 725-is eurus.

Nors toks gyvenimas ir nėra pigus, kaina vis tiek beveik perpus mažesnė nei buto nuomos kaina Los Andžele. Todėl manoma, kad tokių „kapsulių“ tik daugės.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 19:30).

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis II d. „Scanoramos“ žiuri pirmininkė Linde Frohlich: visada laukiu filmo, kuris mane nustebintų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt