Gyvenimas

2019.11.17 10:00

„TEDxKaunas 2019“: įkvepiančios ir provokuojančios „Žinutės butelyje“

atnaujinta 15.37
LRT.lt2019.11.17 10:00

Nuo temų apie judėjimo malonumą, baimių nugalėjimą ir savo jausmų priėmimą iki diskusijų apie pasaulį ištikusias krizes bei planetos ateitį – visa tai galima buvo išgirsti pažangių idėjų konferencijoje „TEDxKaunas 2019: Message in a Bottle“.

Šių metų renginio tema „Žinutė butelyje“, tad auditorija galėjo išgirsti novatoriškas, įkvepiančias, o kartais ir provokuojančias idėjas, kurias anglų kalba pristatė įvairių sričių ekspertai iš Lietuvos ir užsienio – rašytojai, mokytojai, menininkai, antropologai ir kiti.

Renginys Kaune vyko nuo 10 iki 15 val.

TED organizacijos tikslas – skleisti dėmesio vertas idėjas, pristatomas įtaigingų, 18 minučių ar trumpiau trunkančių pranešimų formatu.

Šių metų TEDxKaunas renginio tema – „Message in a Bottle“ (liet. Žinutė butelyje). Žinutės buteliuose nuo seno buvo naudojamos studijuoti vandens srovėms, rasti naujų susirašinėjimo draugų, pranešti naujienas, įspėti apie pavojų ar prašyti pagalbos atsidūrus nelaimėje.

Kokia bebūtų žinutės forma ir ją siunčiančiojo tikslas, visuose žinutes saugančiuose „buteliuose“ slypi viltis, kad būsi išgirstas. Konferencijos organizatorių manymu, ši tema gerai atspindi tai, kas šiomis dienomis vyksta pasaulyje ir žmonių viduje – technologinės naujovės, žmogaus teisių pažeidimai, tarša ir pasaulinis atšilimas, hibridiniai ir pilietiniai karai, gyvenimo tempo greitėjimas ir vidinės ramybės paieškos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt