Gyvenimas

2019.11.14 17:46

Neringos 58-asis gimtadienis – su ypatingomis dovanomis ir be vienkartinio plastiko

LRT.lt2019.11.14 17:46

Savo 58-ąjį gimtadienį Neringa pasitinka su ypatingomis šventinėmis dovanomis bei laiko patikrinta šventine programa, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Neringos gimtadienis – 1961-ųjų lapkričio 15-oji. Tuomet į vieną administracinį vienetą buvo apjungtos keturios Kuršių nerijos gyvenvietės – Pervalka, Preila, Juodkrantė ir Nida. Tokio žingsnio siekis – plėtoti vietovę kaip kurortą.

„Šaltasis periodas yra galimybė sugrįžti į bendruomenę, pajausti vienas kitą. Tai yra šventė mums. Be jokios abejonės, švęsdami gimtadienį, atvykti į svečius kviečiame ir visus kitus“, – kartu švęsti kurorto gimtadienį kviečia Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis.

Šiais metais Neringos gimtadienį lydi ypatingos dovanos. Didįjį šventinį savaitgalį papuoš laukiamas įvykis – duris atveria atsinaujinusi Nidos prieplauka, kuri kurorto gyventojams ir svečiams bus atvira penktadienio vakarą.

Didysis šventinis Neringos gimtadienio renginių savaitgalis – lapkričio 15-17 d.

Lapkričio 15-ąją, penktadienį, vyks akcija „Kitokia Neringa“. Intensyvi, įvairių Neringos įstaigų parengta akcijos programa kviečia į parodų atidarymus, knygų pristatymus, koncertus, žygį tamsoje ir kt. Prie akcijos prisijungusias įstaigas tradiciškai bus galima rasti šventiniame žemėlapyje.

Lapkričio 16-ąją, šeštadienį, Neringos bendruomenė ir vėl bursis „Kuršių kieme“. Stilizuotos „sodybos“ įsikurs aikštėje greta Neringos savivaldybės (pradžia 12 val.). Čia šventinę nuotaiką kurs kurorte veikiančios įstaigos, meno kolektyvai, gyvenviečių bendruomenės. Jau ne vienerius metus „Kuršių kiemas“ garsėja šventinėmis vaišėmis, kurių ir šiais metais netrūks. Pavyzdžiui, Neringos savivaldybė jau ruošia patiekalus iš žvėrienos.

Atsižvelgiant į tai, kad Neringa siekia būti pirmąja teritorija be vienkartinio plastiko, „Kuršių kiemo“ lankytojai su savimi kviečiami atsinešti puodelius ir indelius, skirtus šventinėms vaišėms. Būkime vieningi, tardami „NE – plastiko bangai“.

„Kūrybinga Neringos bendruomenė ir gimtadienį visuomet švenčia kūrybingai, o šis gimtadienis ypatingas ir savo dovanomis. Neringos gimtadienis – tikra bendruomeniškumo šventė. Pažadu, kad tai pajus kiekvienas, atvykęs mus pasveikinti“, – ilgiausių metų miestui ir jo bendruomenei linki Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Daugiau 58-ojo Neringos gimtadienio renginių rasite Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ interneto svetainėje visitneringa.com.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt