Gyvenimas

2019.11.15 21:41

Beatos Nicholson virtuvėje – receptas iš vaikystės: kvapnios varškės spurgos su obuoliais

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2019.11.15 21:41

Turbūt ne vienas, pagalvojęs apie varškės spurgas, ne tik apsilaižo lūpas, bet ir mintimis nusikelia į vaikystę. Anot LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėjos Beatos Nicholson, verdant varškės spurgas svarbiausia atrasti aukso vidurį: pasirūpinti, kad tešla būtų tinkamo tvirtumo, joje būtų ne per daug miltų ir gerai jaustųsi varškė.

Pasak B. Nicholson, yra ne vienas būdas, kaip virti ir gardinti varškės spurgas. Spurgų tešla gali būti ir tvirtesnė, ir minkštesnė, – tada spurgas galima formuoti šaukštu. Spurgas gardinti galima pačiais įvairiausiais būdais ir įdarui rinktis tai, ką mėgstate. B. Nicholson siūlo į skanėstų tešlą įdėti obuolių, o spurgas pagardinti dar ir puikiai prie jų derančiomis aguonomis.

B. Nicholson išduoda tikrų, tiesiai iš vaikystės atkeliavusių spurgų paslaptį, – geriausias virtuvės agregatas, anot jos, yra šeimininkės rankos, todėl varškę spurgoms geriausia trinti rankiniu būdu. Beje, labai svarbu į tešlą nepridėti per daug cukraus ir nepamiršti įberti žiupsnio druskos.

Varškės spurgoms su aguonomis ir obuoliais reikės:

500 g varškės

40 g minkšto sviesto

3 šaukštų cukraus

2 šaukštų aguonų

4 kiaušinių

5 šaukštų miltų

1 šaukštelio kepimo miltelių

žiupsnio druskos

2 didokų obuolių

3 šaukštų cukraus miltelių

1 šaukštelio cinamono

aliejaus kepimui

Gaminimo būdas – laidos įraše

Skonis iš vaikystės – varškytės spurgytės!
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt