Gyvenimas

2019.11.14 17:04

Lapkritį kaimyninėje Rygoje – įspūdingų renginių maratonas

LRT.lt2019.11.14 17:04

Vėlyvą rudenį gyvenimas Rygoje tik įsibėgėja. Šurmuliuoja gausybė švenčių, prisodrintų vaizdų, kvapų, skonių ir garsų, vedančių į gražiausias metų šventes. Dar iki Kalėdų Latvijos sostinė žada daug netikėtų patirčių ir įdomybių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Apie tai, ką įdomaus Rygoje galite atrasti dar lapkritį, pasakoja patyręs keliautojas ir tarptautinių kelionių autobusu organizatoriaus „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas.

Nepriklausomybė su šviesų šou

Lapkritis broliams latviams – švenčių kupinas mėnuo. Ir ne tik dėl latvių mitinio herojaus Lačplėsio šventės lapkričio 11-ąją. Vėlyvą rudenį lankantis Rygoje būtinai išvysite Baltai-raudonas prie herbo prisegtas vėliavas, kurios praneša apie artėjančią Latvijos Nepriklausomybės dieną, minimą lapkričio 18 dieną.

Beveik tuo pačiu metu žvilgsnį patrauks instaliacijos parkuose, viešosiose aikštėse ir pastatų fasaduose, kurios praneša apie kasmetinę šviesų šventę „Šviečianti Ryga“, vykstančią lapkričio 15–18 d. „Šviečianti Ryga“ kviečia džiaugtis nacionaline latvių švente ir siūlo tarptautinę šviesos ir multimedijos instaliacijų programą. Pastatai, aikštės, tiltai ir paminklai virsta unikaliais šviesos meno kūriniais, kuriuos papildo performansai, muzikiniai bei teatro elementai.

Geras sportas sienų neturi

Latviai traukia į Kauną dėl gero krepšinio, tačiau ne mažiau verta atsidurti Rygoje dėl gero ledo ritulio, kurio aukštu lygiu garsėja Latvija ir Rygos „Dinamo“ klubas. „Ne kartą esame matę sirgalius iš Vilniaus ir Kauno vykstančius į Rygą su „Dinamo“ klubo atributais.

Džiugu, kad atrandamos vis įvairesnės sporto šakos“, – pasakojo E. Pavlovas. Jei pavyks kelionę susiplanuoti dar lapkritį ar gruodį – galite suspėti išvysti rungtynes bent prieš penkias Rusijos komandas, o tarp jų ir Maskvos „Dinamo“ ar „CSKA“.

Inžinierių Kalėdos

Ne tik latviai, bet ir lietuviai bei estai kasmet traukia į didžiausią Baltijos šalyse technologijų ir inžinerinės pramonės parodą „Tech Industry“. „Tiems, kam prie širdies technika, robotai, 4.0 revoliucijos ir mechaniniai procesai, lapkričio 28-30 dienos Rygoje jau suplanuotos. Puiki proga neatsilikti nuo tendencijų, pasmalsauti ar inžinerija sudominti vaikus, arba susitikti su verslo partneriais ir pajusti, kuo kvėpuoja Baltijos šalių pramonė“, – įsitikinęs E. Pavlovas.

Arčiau kultūros

Gera proga iš arčiau susipažinti su latvių kultūra – jubiliejinė dailininkės Maijos Noros Tabakos paroda Daugavos galerijoje. Viena populiariausių latvių menininkių šiemet švenčia savo jubiliejų, o jos kūrybą ypač vertina besižavintys aukštu tapytojo meistriškumu.

Tarptautinis „perliukas“ Rygos meno erdvėje – legendinio britų multimedijos menininko Briano Eno sukurta muzika ir vaizdų instaliacija „77 milijonai paveikslų“. Skaitmeninis kūrinys išradinėja save pagal menininko sugalvotą algoritmą, tačiau stebina net ir jo kūrėją – jame susilieja garsai ir šviesos, tačiau tai įvyksta jau nepriklausomai nuo menininko. Rygoje iki pat lapkričio 30 d. dar galite pamatyti įgyvendintą Briano Eno svajonę.

Kitas meno mylėtojų traukos taškas – Kim? Šiuolaikinio meno centras – žinomas jau seniai, ir visuomet stebina bent keliomis tuo pat metu vykstančiomis parodomis. Kim – tai santrumpa labai plataus klausimo latviškai „kas ir māksla?“ (liet. kas yra menas?), ir, panašu, meno centras yra gana plačiai užsimojęs į jį atsakyti – nuo įkūrimo 2009 metais čia vyko daugiau nei 160 vietinių kūrėjų ir tarptautinių parodų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt