Gyvenimas

2019.11.14 11:43

Juvelyrė Ernesta Statkutė: mano darbai – ne mano istorijos, o langas į juos dėvinčiųjų vidinį pasaulį

žiūrėkite vaizdo įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.11.14 11:43

Asmeninė trenerė, interjero dizainerė, o dabar - ir juvelyrė. Aktyviai keliose veiklose besisukanti Ernesta Statkutė sako nuobodžiauti neturinti kada. Nuo mažumės mamos įskiepytas estetikos jausmas vis atsiskleidžia, o pati kūrėja juokauja – pradėjusi mokytis juvelyrikos įgyvendino mamos svajonę.

„Papuošalai visą laiką įdomu buvo, gal įgyvendinau mamos svajonę. Ji – odos aksesuarų kūrėja ir labai norėjo į juvelyriką, bet kol pati mąstė, aš nuėjau už ją. Taip gavosi spontaniškai. Kai eidavau pati į muges, su mama imdavom iš menininkų darbus, grožėdavomės. Pakerėjo tas metalo amatas. Pagalvojau, kad galėčiau pabandyti“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako juvelyrė E. Statkutė.

Ji pirmenybę teikia estetikai, kuriančiai savitą, stiprią energiją, o ne funkcionalumui. Jos papuošalų nebūtina devėti – mažąją skulptūrą primenančius darbus galima tiesiog nešiotis su savimi arba laikyti namipse. Jos vizitinė kortelė – dirbinius puošiantys gyvenimo patarėjai.

„Jie pas mane yra. Kiekvienas papuošalas duoda žmogui tam tikrą žinią. Kaip ir kiekvienas autorius, noriu ką nors papasakoti pasauliui savo darbais. Taip ir nutiko, kad mano kūryba – it mažoji skulptūra. Kiekviena jų skleidžia savo energiją. Mane įkvepia, kai žmonės sako, kad mano darbai spinduliuoja gerą energiją. Tačiau mano darbai – langas į kito žmogaus vidinį pasaulį, jie yra dėvinčiųjų atsiminimai ir istorijos, ne manosios“, – patikina kūrėja.

Ernestos kūryboje dominuoja auksas ir sidabras. Juvelyrė įsitikinusi – istoriją galima papasakoti linijomis, formomis, tekstūromis, o žerėjimas tam visai nebūtinas. Jos dirbtuvėse nuolatos skamba klasikinė muzika, o kurti sėda tik nusiraminusi ir teigiamomis emocijomis. „Nuo paauglystės skaičiau knygas apie psichologiją. Man žmogaus vidinis pasaulis labai įdomus – tai atsispindi ir darbuose", – pasakoja Ernesta.

Dabar juvelyrė rengia naują kolekciją, kurią tikisi pristatyti iki metų pabaigos. Joje, žinoma, taip pat bus galima rasti ir žmogeliukų – kūrėja tikisi, kad naujiesiems jų šeimininkams patarėjai padės kurti naujas gyvenimo istorijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt