Gyvenimas

2019.11.15 09:50

Šiauliuose – naujos ekskursijos: žydų paveldas ir centro paslaptys

LRT.lt2019.11.15 09:50

Turizmo atstovai juokauja, kad turizmas – niekada nemiega. To puikiausias įrodymas – kuriamos vis naujo ekskursijos. Ne išimtis ir Šiaulių gidai, kurie savo patirtį ir žinias nori pristatyti miestelėnams ir svečiams. Lapkričio mėnesį visi kviečiami pažinti žydiškųjų Šiaulių ir atrasti neatrasto miesto centro, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Istorikas Andrius Kvedaras kurį laiką darbavosi Ch. Frenkelio viloje, todėl žydiškoji Šiaulių miesto istorija – jam puikiai pažįstama.

Iš esmės, mažai kas žino, kad šiame mieste veikė begalės įvairiausių būtent žydams priklausiusių įmonių, įstaigų, bene garsiausias iš jų jau minėto Ch. Frenkelio odų fabrikas, pavertęs Šiaulius tikru 20 a. pradžios pramonės miestu.

Šiandien visi gali aplankyti šeimininko vilą, pavaikščioti po vilos parką. Kokių dar įdomybių, susijusių su žydų bendruomene rasime Šiauliuose – lapkričio 23 d. 12 ekskursijoje „Pasivaikščiojimai po žydiškus Šiaulius. Shalom Shavli“.

Šiemet gidų kursus baigusi Alvina Petraitienė kviečia visus į Šiaulių centrą – šeštadienį, lapkričio 30 d, 12 val. laukia ekskursija „Šiauliai: į centrą“.

Tikrasis šio pasivaikščiojimo pavadinimas – „Atsargiai, Šiauliai atsidaro, arba žinojimas irgi šildo“. Tad atsargiai – Šiauliai atsidaro! Savo paslaptimis apgobia, sušildo ir jau nepaleidžia, vis norėdamas save atskleisti labiau. Kokios paslaptys ir legendos bus atskleistos, gidė neišduoda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt