Gyvenimas

2019.11.12 11:02

Kriuksinti terapija JAV oro uoste – keleivius prieš skrydį nuramina kiaulaitė

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.12 11:02

Originali amerikiečių idėja atsivesti į oro uostus draugiškų gyvūnų, kad jie pralinksmintų ir apramintų nervingus keleivius, San Fransisko oro uoste sulaukė netikėtos paramos. Šio uosto lankytojai dabar gali pabendrauti ir nusifotografuoti su kiaulaite vardu LiLu.

Penkerių metų kiaulaitė – su piloto kepure ir liemene ant kurios užrašyta „paglostyk mane“.

„Tiesiog dar nė karto nemačiau kiaulės oro uoste. Ji moka triukų – kaip šuo“, – sako keleivė Kathie.

Iš tikrųjų LiLu gali šnipu patapšnoti vaikišką pianiną, ar kitaip parodyti gerą būdą ir nuotaiką.

„Tai unikalu, nepanašu į nieką. Pirmą kartą glostau kiaulę. LiLu baksnoja mano koją, o dar jos nagai, kepurė... Negaliu to apsakyti, bet tai tikrai šaunu“, – sako skrydžių palydovas Jovanas.

Tūkstančiai keleivių kasdien plūsta San Fransisko oro uosto terminalų link ir neretai daug kas vėluoja, ar ką pamiršta, patiria kitokių bėdų, streso. Būtent šioms problemoms spręsti oro uosto svečių sutikimo tarnyba pasitelkė naminius gyvūnus. Be abejo pirmieji buvo šunys.

„Šiais laikais dauguma eina nepakeldami galvos, įnikę į prietaisus, nebendrauja. Kai pasirodome mes, jie ima bendrauti ir reaguoja ypač pozityviai. Taip atsiranda bendruomeniškumo jausmas“, – teigė Oro uosto svečių aptarnavimo skyriaus atstovė Jennifer Kazarian.

Naminės kiaulaitės – protingi ir smalsūs padarai, turintys maždaug trejų metų vaiko intelektą. Jos taip pat mėgsta gerą kompaniją ir atrodo, kad jų antistresinis efektas gal net ir didesnis nei specialiai tam dresuotų šunų.

„LiLu puikiai bendrauja, yra pripratusi prie žmonių. Ji vizgina uodegą, kai yra patenkinta. Bet būdama neplėšrus padaras, turi savų instinktų. Todėl stengiamės, kad už jos nieko nebūtų ir iš tos pusės jos niekas negalėtų pačiupti“, – pasakojo kiaulaitės savininkė Tatjana Danilova.

San Fransisko oro uosto keleivių sutikimo tarnybos jau kelerius metus bendrauja su miesto gyvūnų globėjais vykdydamos šią originalią programą. Visi šie naminiai gyvūnai turi savo savininkus ir namus. Vienintelis jiems keliamas reikalavimas – kad keturkojai būtų gero charakterio ir patys per daug nestresuotų.

Išsamiau – Saulliaus Masalsko reportaže:

Stresui prieš skrydį – sudie: keleivius San Fransiske ramina vaikišką pianiną tapšnojanti naminė kiaulaitė LiLou
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt