Gyvenimas

2019.11.12 10:19

Pakruojo dvare kyla drakonai ir šventyklos: meistrai žada įspūdingą Kinijos žibintų šventę

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.11.12 10:19

Pakruojo dvaro parke jau dvi savaites ruošiamasi artėjančiai didžiųjų Kinijos žibintų šventei. Vienintelis toks Šiaurės Europoje festivalis rengiamas antrus metus. Šiemet jis, žadama, bus dar įspūdingesnis. Meistrai iš Kinijos baigia sukonstruoti apie 30 šviesos instaliacijų.

Parke atgyja Afrikos safario vaizdai, kyla kiniškos šventyklos, ryškiausiomis spalvomis pražysta gėlės, spindi Kalėdų nameliai, ugnimi alsuoja drakonai ir kitos būtybės.

Pakruojo dvaro parke jau porą savaičių darbuojasi keliasdešimt kinų, kurie čia bando sukurti magišką pasaulį ir konstruoja įspūdingus žibintus. Didžiųjų Kinijos žibintų šventė kol kas vienintelė Baltijos šalyse čia – Pakruojyje rengiama antrą kartą.

Pasak organizatorių, šiųmetės šviesų instaliacijos dar įspūdingesnės. Jos stebina spalvų ryškumu, konstrukcijų sudėtingumu, dydžiu. Iš viso parke bus įrengta apie 30 kompozicijų, sudarytų iš tūkstančių skirtingų žibintų.

„Šiais metais ne tik drakonai atsirado, bet ir siaubūnai, gyvūnijos pasaulis, vaikų tema, delfinai, beždžionės, Spragtuko istorija, Kalėdų senis su snieguole, zodiako ženklai, mistinė Nijan skulptūra“, – pasakoja Pakruojo dvaro baronas Evaldas Stokė.

Į Lietuvą žibintų dalys porą mėnesių buvo plukdomos 16-oje jūrinių konteinerių. Iš atskirų detalių žibintus Pakruojyje konstruoja patys kinai. Metaliniai rėmai apgaubiami šilku, jis vėliau ištapomas. Kinai sako, iš viso sunaudoję net 16 kilometrų tapyto natūralaus šilko. Tokie šviesų festivaliai Kinijoje išpopuliarėjo prieš tūkstančius metų. Žibintai žiebiami Naujųjų metų sėkmei.

„Kinijos Zigongo šviesų festivalis turi gilias tradicijas ir yra neatsiejama mūsų kultūros dalis. Žibintai simbolizuoja žmonijos gebėjimą valdyti ugnį, elektros atsiradimą, lempučių ir žibintų manufaktūras. Į Lietuvą Naujųjų metų proga atgabenome daugybę skirtingų, naujai pagamintų žibintų. Tikiuosi lietuviams tai patiks“, – sako Pakruojyje besidarbuojantis Zeng Dziali.

Pakruojo dvaro parkas su didžiaisiais Kinijos žibintais lankytojams bus atvertas lapkričio 23 dieną. Pernai šiame festivalyje apsilankė apie 130 tūkstančių žmonių.

Išsamiau – Ainos Mizgirdės reportaže (nuo 04.55 min.):

Žinios. Pakruojo dvarą pamažu apraizgo drakonai: Kinijos žibintų šventė šiemet bus dar įspūdingesnė
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.