Gyvenimas

2019.11.11 11:44

Vienišių dieną kinai pasidavė sportbačių karštinei

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.11 11:44

Kinijoje lapkričio 11-ąją – Vienišių dienos išpardavimai, didžiausia tokia pasaulio prekybos karštligė. Kai kam tai – proga pabandyti įsigyti ir reto leidimo populiarių ženklų sportbačius, perpardavinėjamus specialiose interneto platformose, vadinamose sportbačių „biržose“. Laimėję galimybę įsigyti retus sportinius batelius, jauni kinai juos pardavinėja už dvigubą kainą ar dar brangiau. Reiškinys jau sulaukė valdžios įspėjimų.

Pamirškite akcijas, nekilnojamąjį turtą ar net kriptovaliutas. Madingiausia investicijų kryptis šiandienos Kinijoje – garsių prekės ženklų sportbačiai.

Dažniausiai tai riboto leidimo batai, dėl kurių rimtai kovojama. Per specialią loteriją galima laimėti galimybę įsigyti naujausią sportinių batelių modelį, įkvėptą NBA žvaigždės Michaelo Jordano.

„Asmeniškai man šitie sportbačiai kažkuo labai ir nepatinka. Jie net ne mano dydžio. Bet suma, kurią už juos galėsiu gauti dabar – labai didelė. Parduosiu juos“, – sako galimybę įsigyti sportbačius laimėjęs studentas Hu Huaijuanas.

Įsigiję šiuos sportbačius už 170 eurų, daugelis parduos už mažiausiai dvigubą kainą kurioje nors iš daugybės atsiradusių internetinių platformų, vadinamų sportbačių „biržomis“.

Sportbačių manija, pirmiausia apėmusi Niujorką, Tokiją ar Paryžių, greitai tapo pasauliniu reiškiniu, bet Kinijoje pasiekė ypatingas aukštumas. Perpardavinėjamų sportbačių rinka pasaulyje šiemet sudarė šešis milijardus eurų, iš kurių už šeštadalį atsakingi sparčiai augantys pardavimai Kinijoje.

Prie sportbačių manijos šioje šalyje prisidėjo du faktoriai: krepšinis ten – bene mėgstamiausia sporto šaka, o tokie krepšininkai kaip Michaelas Jordanas ir su jais asocijuojama mada – idealizuojami.

Kita priežastis – valdžia riboja investavimo galimybes akcijų biržose siekdama išlaikyti rinkos stabilumą. Todėl ypač jaunesni investuotojai ieško alternatyvų. Bet sportbačių manija jau patraukė valdžios dėmesį – institucijos įspėja dėl „pavojingos spekuliacijos“.

Išsamiau – Justino Vainilavičiaus reportaže:

Žinios. Širdies sopuliui numalšinti – nauji sportbačiai: Vienišių dienos proga rengiami didžiuliai kedų išpardavimai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.