Gyvenimas

2019.11.10 09:30

Deimantų aukcione – įstabūs dirbiniai, kainuojantys milijonus

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.11.10 09:30

Kitą savaitę Ženevoje vyks įspūdingas deimantų aukcionas. Ne kiekvienas gali sau leisti jais pasipuošti, tačiau pasižiūrėti gali visi. O paganyti akis tikrai yra į ką – kai kurie papuošalai kainuoja kelis milijonus eurų, o vienas netgi priklausė princesei Salimah Aga Khan.

Mianmaro safyras ir Kolumbijos smaragdai – vieni labiausiai akį traukiančių eksponatų Ženevos deimantų aukcione. Pasak ekspertų, Art Deco stiliaus apyrankės, puoštos 47 karatų safyru, apsuptu dviem deimantais, kaina gali siekti iki 3 milijonų eurų.

„Centrinis akmuo yra neįtikėtinas. Tai – 47 karatų brangakmenis iš Mianmaro, kuris nėra apdorotas ugnimi. Ekspertai įvertino, kad jo spalva – karališkoji mėlyna. Tai – aukščiausios klasės spalva. Brangakmenį supa 8 ir 9 karatų deimantai. Juvelyrai, kurdami šį papuošalą, nepagailėjo pastangų“, – sako aukciono deimantų ekspertė Daniela Mascetti.
aukciono deimantų ekspertė.

Art Deco laikotarpis dažnai vadintas juvelyrikos aukso amžiumi. Šiuo laikotarpiu kūrėjai semdavosi įkvėpimo iš Senovės Egipto, Kinijos, jau išnykusių civilizacijų, į jas įpindami modernių detalių.

„Turime ir kitų šio laikotarpio darbų, jie labai skirtingi. Įdomu, kad Art Deco – labai platus stilius, daug eklektikos, skirtingų tautų ir kultūrų įtakos“, – kalba ekspertė.

Kita aukciono žvaigždė – kaklo papuošalas su smaragdais ir deimantais kurio kaina, tikėtina, gali siekti ir 4 milijonus eurų. Kažkada priklausęs princesei Salimah Aga Khan, jis puoštas smaragdais iš Muzo kasyklos Kolumbijoje, žinomos dėl dažnai ten iškasamų spalvotų brangakmenių.

„Vieni geriausių brangakmenių iškasami Kolumbijoje ir būtent Muzo kasyklose, šalies vakaruose. Galima net atskirti, kad jie – iš ten. Ryški, gili žalia spalva, jie yra labai skaidrūs iš švarūs, neturi absoliučiai jokių trūkumų. Surasti ir sudėti tokius brangakmenius yra labai sudėtinga. Papuošalo dizainas gana paprastas, puoštas eile deimantų. Dėvimas jis atrodo nuostabiai“, – pasakoja deimantų aukciono vadovas Davidas Bennetas.

Aukcione – ir daugiau juvelyrikos dirbinių: auskarai, žiedai, pavieniai brangakmeniai, už kuriuos gali tekti pakloti nuo kelių iki keliolikos milijonų eurų.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 54.45 min.).

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis. I d. Berlyno sienos griūtis buvo mūsų statybų pradžia: Šarūno Mačiulio, Nėriaus Pečiūros ir Sauliaus Urbonavičiaus-Samo prisiminimai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.