Gyvenimas

2019.11.09 15:18

Berlyno sienos griūčiai atminti prancūzai sukūrė šokoladinį jos modelį

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.09 15:18

Berlyno sienos griūties 30-metis įkvėpė ir originalių minėjimo renginių. Pavyzdžiui, garsi prancūzų šokolado kompanija sugalvojo pastatyti natūralaus dydžio Berlyno sienos dalį iš šokolado.

Berlyno sienos šokoladinio bloko gamyba truko kelias savaites, nes šokoladas gal ir yra plastiškas kaip nesukietėjęs betonas, bet netinka lieti tokio dydžio gaminiams.

„Technine prasme negalima pagaminti tokio dydžio blokų iš šokolado – jis labai sunkus. Visas gaminys sveria apie dvi tonas. Jei jis nuvirs – iškart subyrės. Bet tai ir yra mūsų tikslas. Nuversti sieną lapkričio 9-ąją, kad kiekvienas praeivis galėtų pasiimti jos gabaliuką ir parsinešti namo“, – sakė šokolado meistras Patrickas Rogeris.

Ši šokolado meistro mintis yra aliuzija į 1989 m., kai griaunant tikrąją Berlyno sieną, jos gabalai buvo graibstomi kaip suvenyrai, simbolizuojantys sovietinės epochos pabaigą. Beje, tuos betono gabalus rinko ir eiliniai rytų vokiečiai, ir juos saugoję policininkai bei kariai. Prancūzų nuomone, dabar tam puikiai tiks šokoladas.

„Manau, šokoladas, visų pirma, yra puiki bendravimo priemonė. Šiandien per televiziją, per penkias minutes parodo po dvi reklamas. Tai beprotiška – reklamos visur pilna, o šokoladas suteikia ramybę ir mus suartina. Mes įsimylėję šią medžiagą“, – sakė P. Rogeris.

Pastatę prie vienos savo parduotuvės šokoladinį Berlyno sienos gabalą prancūzai jį planuoja pradėti griauti 22.30 – tą pačią valandą, kai Rytų vokiečiai prieš tris dešimtmečius pradėjo versti tikrąją betoninę Berlyno sieną.

Apie tai – reportaže:

Berlyno sienos 30-metis: iškilo šokoladinė natūralaus dydžio Berlyno sienos dalis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.