Gyvenimas

2019.11.11 06:53

Kai žiemą norisi lauko gėlių, gelbsti šaltojo sezono karalienės – stabilizuotos gėlės

Eglė Kazokaitė, floristė2019.11.11 06:53

Orams vėstant, o dangui nusidažant pilka spalva, norisi puošti namus ir savo aplinką. Deja, šaltuoju sezonu, lauko gėlių pasirinkimas susitraukia iki visiško minimumo. Žinoma, specialioms progoms rasti mylimų žiedų galima floristo studijoje, tačiau juk spalvomis norisi pasimėgauti kasdien. Puiki ir, pripažinsiu, ekonomiška išeitis – „miegančios“ (stabilizuotos) gėlės. Kas tai, tuojau ir atskleisiu.

Stabilizuotos gėlės – tai tikros gėlės, kurios savo gražiausiame žydėjimo laikotarpyje yra apdirbamos specialia technologija. Tai tarsi laike sustabdo gėlės žydėjimą ir leidžia jai ilgai stovėti ir džiuginti savo grožiu. Kitaip sakant, gėlių grožis užkonservuojamas.

Stabilizuotų gėlių kompozicija gali stovėti iki 3-5 metų ir daugiau. Žinoma, jas reikia tinkamai laikyti ir vengti žemiau nurodytų klaidų.

Tiesioginiai saulės spinduliai stabilizuotoms gėlėms nėra draugai. Aktyvi saulės šviesa kenkia „miegančioms“ gėlėms ir suaktyvina jų irimo procesus. Todėl šiomis gėlėmis puošdami namus, raskite joms žavią vietą, kurios nepasiektų saulės piršteliai.

Venkite skersvėjų. Skersvėjis taip pat kenkia stabilizuotoms gėlėms ir skatina jų vytimą. Todėl pasirūpinkite, kad gėlės namuose ilsėtųsi, o ne būtų blaškomos oro srovių.

Stabilizuotoms gėlėms nereikia vandens. Jų nereikia laistyti ar purkšti vandeniu. Tai, žinoma, tik privalumas! Šios gėlės nereikalauja itin atidžios priežiūros. Speciali apdirbimo technologija leidžia joms žydėti ir gyvybingai atrodyti be papildomos drėgmės šaltinių.

Gėlės mėgsta, kai jomis grožimasi akimis, ne liečiama rankomis. Stabilizuotų gėlių žiedų nepatartina daug liesti arba tapšnoti rankomis. Nuo rankų ant gėlės žiedo patenka nereikalingų organinių medžiagų, kurios aktyvina gėlės nykimo procesus. Norint to išvengti, patartina žiedais mėgautis akimis, o ne rankomis.

Stabilizuotos gėlės – originali ir praktiška išeitis, kai norisi dovanoti ilgai išliekantį grožį. Jų kompozicijos galimos įvairių dydžių ir modelių. Neretai siūlau stabilizuotas gėles komponuoti su įvairiais sausuoliais ir dekoro elementais.

Tokias gėles galima dovanoti pačiomis įvairiausiomis progomis, vizualiai jos mažai kuo skiriais nuo gyvos gėlės. Būtent todėl jomis dažnai puošiami namų ar įmonių reprezentacinės erdvės.

Kalbant apie šių gėlių kainą, ji porą kartų aukštesnė nei gyvų gėlių puokštės ar kompozicijos, bet išliekamoji vertė – akivaizdžiai didesnė.

Skaičiuojant stabilizuotų gėlių žydėjimo laiko ir kainos santykį, pirkėjas netgi išlošia. Tad drąsiai kreipkitės į profesionalų floristą, kuris patars ir parinks jums ar jūsų erdvei geriausiai tinkančią „miegančių gėlių“ kompoziciją, kuri taps elegantišku, akį traukiančiu ir ilgai išliekančiu dekoro elementu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt