Gyvenimas

2019.11.08 12:40

Amerikietis metus gyvena tik iš savo sodo: užsiaugina ir vaistus, ir tualetinį popierių

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.08 12:40

Vienas iš garsių Jungtinių valstijų gamtosaugininkų ir tvaraus ūkininkavimo aktyvistų – Robas Greenfieldas baigia originalų žaliojo išgyvenimo mieste eksperimentą. Robas jau beveik metus gyvena iš to, ką užsiaugina savo sode, įskaitant vaistus ir visa kita, net ir tualetui reikalingą pluoštą.

Odubono parko gyvenvietė, kur įsikūrė Robas, neišsiskiria iš kitų Floridos miestelių, bet per metus šis sklypas gerokai pasikeitė.

Čia, po karšta Floridos saule, galima greitai išauginti beveik viską, todėl dabar Robas tvirtina, kad užsiaugina bei aplinkiniuose miškuose susirenka visą jam reikalingą maistą ir vaistus. Taip pat kitus pirmo būtinumo dalykus.

„Per pastaruosius penkerius metus nepirkau jokio tualetinio popieriaus. Dabar jį auginu. Jis švelnesnis už bet kokį parduotuvėje“, – sako Robas.

Be savo medaus ir uogų, Robas augina ir ciberžolę. Ji yra ne tik daugelio Azijos prieskonių sudedamoji dalis, bet ir geras vaistas.

„Augindamas ir susirinkdamas 100 proc. maisto sau per metus , taip pat užsiauginu ir susirenku visus man reikalingus vaistus. Be abejo, visi pametę galvas dėl ciberžolės – daug žmonių ją perka ir moka didelius pinigus. Mėgstu vartoti savo vaistus – tiesiai iš žemės“, – sako Robas.

Net druskos Robas pasigamina iš netoli plytinčio vandenyno. Jo teigimu, garinant druską ant laužo jį įgauna pikantiško dūmo skonio.

33-ejų metų amžiaus savo išauginto maisto propaguotojas nėra grynas žaliavalgis, pavyzdžiui, kartais jis išplaukia pažvejoti į vandenyną, bet didžiąją dalį jo meniu sudaro sodo produkcija.

„Man tai rimtos pastangos patyrinėti savo maistą, suprasti jį ir tuo pat metu pasikviesti daugiau žmonių į šią kelionę. Noriu įkvėpti juos pasidomėti savo maistu, o tada pakeisti dietas, kad galėtų patys augintis maisto, remtų vietos ūkininkus ir valgytų taip, kad būtų geriau žemei, mūsų bendruomenėms ir mums patiems“, – teigia Robas.

Robo pastangos išgyventi iš savo sodo iš tikrųjų nėra jokia pramoga. Pasaulinio klimato šiltėjimo grėsmė kelia labai rimtų klausimų kalbant apie visą maisto gamybą mūsų planetoje.

Čia turima omenyje, kad gyvulininkystė ir kitų gyvulinių baltymų gamyba maistui yra viena didžiausių žemės atmosferos teršėjų anglies dioksidu, metanu ir kitomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže (nuo 05.15):

Žinios. Amerikietis jau beveik metus gyvena iš to, ką užsiaugina sode: derliuje – ir vaistai, ir tualetui reikalingas pluoštas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt