Gyvenimas

2019.11.08 10:14

Stiklo kvartalas skelbia Kalėdų laukimo pradžią: išrikiavo eglutes ir kitas dekoracijas

LRT.lt2019.11.08 10:14

Šv. Martyno diena – rudens darbų užbaigimo, Šv. Kalėdų laukimo pradžios šventė. Ji tradicinė Vilniaus Stiklo kvartale, kurio bendruomenė pirmoji mieste užsižiebia Kalėdų laukimo šviesas ir išpuošia kiemelius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ketvirtadienį į kvartalą buvo atvežtos 40 eglučių vazonuose, kurios netrukus pasklido po visą kvartalą. Bendruomenė suskubo puoštis šventei.

Tačiau pasiruošimą apkartino vagystė. Vos išvažiavus transportui palikusiam eglutes Stiklo kvartale, garsaus menininko Sauliaus Vaitiekūno galerijos „Terra Recognita“ darbuotojoms dar nespėjus papuošti savo
eglutės ji buvo pavogta.

Įžūlūs vagys pasinaudojo vienos gražiausių ir svetingiausių Vilniaus vietų, buvusio žydiško kvartalo, pietų meto
praeivių srautu ir nepastebėti pavogė jų Kalėdų eglutę.

Paskelbus bendroje socialinių tinklų Stiklo kvartalo bendruomenės grupėje neatsirado nei vieno kaimyno mačiusio įvykį, tačiau sutelkė visus atidžiau saugoti savo ir kaimyno daiktus, o kvartalo svečiams pateikti dar daugiau ypatingų pasiūlymų.

„Nuoširdžiai su visa bendruomene stengiamės sukurti jaukų švenčių laukimą senamiestyje. Kiekvienais metais eglučių daugėja, nes dalį jų pavyksta persodinus paauginti ir jos taip pat pridedamos prie Kalėdinio šurmulio laukimo atmosferos kvartale.

Viena eglute bus mažiau, bet likusias, kaip ir praėjusiais metais Stiklių, M. Antokolskio, Žydų, Gaono ir Dominikonų gatves apjungiantis kvartalas Šv. Martyno dienos proga įžiebs drauge su kitomis Kalėdų dekoracijomis, kurias bendruomenė pasistato kartu susitarusi“, – pasakoja Stiklo kvartalo asociacijos pirmininkė, dizainerė Julija
Janus.

Bendruomenė tvirtina, kad nuo penktadienio Stiklo kvartalas ne tik visus pasitiks pasipuošęs, bet ir žada ypatingų pramogų tiek skoniui, tiek akimis visą ateinantį savaitgalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.